Koreański FSC potwierdza, że ​​NFT nie będą regulowane | Wiadomości | CrypS.

Koreański FSC potwierdza, że ​​NFT nie będą regulowane

Konrad Juszczyk
Koreański FSC potwierdza, że ​​NFT nie będą regulowane

Ostatnie zaktualizowane wytyczne FATF ułatwiły organom regulacyjnym przekazanie nowych zasad dotyczących NFT.

NFT nie będą regulowane w Korei

Komisja ds. Usług Finansowych (FSC) w Korei Południowej potwierdziła w dzisiejszym publicznym oświadczeniu, że NFT nie są aktywami wirtualnymi i nie będą regulowane. Potwierdzenie decyzji o nieuregulowaniu NFT nastąpiło po dokonaniu przeglądu zaktualizowanych wytycznych Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF).

Ze względu na stanowisko FATF w sprawie regulacji NFT, nie będziemy wydawać regulacji dla NFT. – ogłosiło FSC.

Koreański regulator finansowy skupił się na fakcie, że FATF uważa NFT za „unikalne” i twierdzi, że są one wykorzystywane jako przedmioty kolekcjonerskie, a nie jako środek płatniczy. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z takiej decyzji. Południowokoreańska gazeta Herald Corp poinformowała, że ​​eksperci w Korei uważają, że cenami NFT można manipulować i wykorzystywać je do prania pieniędzy, a ponieważ nie są one uważane za aktywa wirtualne, emitenci nie będą musieli przestrzegać zobowiązań w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy. Koreańczycy nie będą również zobowiązani do płacenia podatków od NFT, mimo że będą musieli płacić podatki od kryptowalut już od stycznia 2022 roku.

Koreański FSC potwierdza, że ​​NFT nie będą regulowane
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.