Korea Południowa wdraża system do monitorowania krypto phishingu | Wiadomości | CrypS.

Korea Południowa wdraża system do monitorowania krypto phishingu

Redakcja
północno koreański haker kradnie kryptowaluty

Południowokoreańskie organy ścigania wzmacniają swoją infrastrukturę monitorowania, aby powstrzymać rosnącą liczbę kryptowalutowych stron phishingowych.

Jak podały lokalne media Yonhap w niedzielę, infrastrukturę wdraża krajowe ministerstwo ICT we współpracy z Narodową Agencją Policji. System będzie działał w trybie 24-godzinnego nadzoru, aby wykrywać i szybko usuwać nieuczciwe strony internetowe.

Ministerstwo ujawniło, że w ostatnich miesiącach znacznie wzrosła liczba ataków phishingowych za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Wiadomości te przekierowują użytkowników giełd do złośliwych stron internetowych, które kradną ich dane uwierzytelniające. Koreańskie władze zbanowały już 32 takie strony w ciągu ostatnich trzech miesięcy. W zeszłym roku liczba ta wynosiła 41.

Co więcej, od marca zeszłego roku koreańska policja aktywnie rozprawia się z kilkoma platformami phishingowymi. Według raportu, departament policji prowadzi dochodzenie w 21 sprawach związanych z nieuczciwą sprzedażą kryptowalut.

Regulacje kryptowalut w Korei Południowej

Korea Południowa jest jednym z czołowych rynków dla branży. Waluty cyfrowe w tym kraju są często sprzedawane po wyższych cenach w porównaniu do cen na rynkach światowych. Gwałtownie rosnący popyt na kryptowaluty i ich charakter sprawiają, że branża ta jest również podatna na oszustwa.

Tymczasem organy regulacyjne rynku finansowego w kraju są coraz bardziej rygorystyczne wobec giełd. Poprawka do istniejącego prawa, która wejdzie w życie do końca września, nakłada na giełdy obowiązek obsługi kont bankowych założonych na prawdziwe dane dla każdego klienta. Obecnie regulatorzy domagają się od banków udostępnienia danych klientów, aby zidentyfikować wszystkie działające w kraju giełdy kryptowalut.

Obawy wśród południowokoreańskich władz wzbudził też wyraźny wzrost cen i popularności altcoinów. Krajowe stowarzyszenie bankowe zaleciło swoim członkom zbadanie szybko rosnącej liczby alternatywnych monet dostępnych do obrotu na giełdach.

północno koreański haker kradnie kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.