Korea Południowa nałoży kary na giełdy nieprzestrzegające AML | Wiadomości | CrypS.

Korea Południowa nałoży kary na giełdy nieprzestrzegające AML

Maciej Żerelik
korea południowa kryptowaluty

Komisja Usług Finansowych (FSC) w Południowej Koreii ogłosiła nowe kary dla podmiotów, które nie przestrzegają zasad przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Nowo ogłoszona inicjatywa wpłynie na wszystkich dostawców usług związanych z wirtualnymi aktywami, w tym na giełdy kryptowalut.

Wniosek ma wejść w życie 25 marca 2021 roku i wprowadzi nowe kary dla firm niestosujących się do przepisów. Zgodnie z oświadczeniem, zmiana „upraszcza i integruje istniejące zasady dotyczące kar i poprawia zasady dotyczące uchylania kar, aby zapewnić ulgę dla małych przedsiębiorstw finansowych”.

Karę może otrzymać każdy podmiot, który naruszy jedną z trzech procedur. Mianowicie są to – niezgłaszanie podejrzanych działań transakcyjnych (tzw. obowiązki kontroli wewnętrznej), nieprzechowywanie odpowiednich danych dotyczących takich transakcji (obowiązki utrzymania danych) oraz nieprowadzenie odrębnego systemu zarządzania zapisami transakcji klientów.

Znowelizowane rozporządzenie wprowadza również nowe ograniczenie wysokości kar do pięćdziesięciu procent. W przypadku podmiotów prowadzących działalność na niewielką skalę abolicja kary może zostać przyznana w wysokości przekraczającej limit pięćdziesięciu procent.

– czytamy w oświadczeniu.

Bithumb blokuje kraje bez AML

Zaledwie kilka dni przed tym, jak FSC ogłosiła swoje zamiary, największa giełda w kraju – Bithumb, zablokowała dostęp do swojej platformy użytkownikom z krajów, w których nie obowiązuje AML. W komunikacie prasowym podkreślono, że obecnie istnieje 21 narodów, które nie stosują się do zaleceń Financial Action Task Force. FATF jest organem międzyrządowym, który ustanawia międzynarodowe standardy w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Na czarnej liście Bithumba jako pierwsze znalazły się Iran i Korea Północna.

korea południowa kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.