Korea Południowa nałoży kary na giełdy nieprzestrzegające AML | Wiadomości | CrypS.

Korea Południowa nałoży kary na giełdy nieprzestrzegające AML

Zerelik Maciej
korea południowa kryptowaluty

Komisja Usług Finansowych (FSC) w Południowej Koreii ogłosiła nowe kary dla podmiotów, które nie przestrzegają zasad przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Nowo ogłoszona inicjatywa wpłynie na wszystkich dostawców usług związanych z wirtualnymi aktywami, w tym na giełdy kryptowalut.

Wniosek ma wejść w życie 25 marca 2021 roku i wprowadzi nowe kary dla firm niestosujących się do przepisów. Zgodnie z oświadczeniem, zmiana „upraszcza i integruje istniejące zasady dotyczące kar i poprawia zasady dotyczące uchylania kar, aby zapewnić ulgę dla małych przedsiębiorstw finansowych”.

Karę może otrzymać każdy podmiot, który naruszy jedną z trzech procedur. Mianowicie są to – niezgłaszanie podejrzanych działań transakcyjnych (tzw. obowiązki kontroli wewnętrznej), nieprzechowywanie odpowiednich danych dotyczących takich transakcji (obowiązki utrzymania danych) oraz nieprowadzenie odrębnego systemu zarządzania zapisami transakcji klientów.

Znowelizowane rozporządzenie wprowadza również nowe ograniczenie wysokości kar do pięćdziesięciu procent. W przypadku podmiotów prowadzących działalność na niewielką skalę abolicja kary może zostać przyznana w wysokości przekraczającej limit pięćdziesięciu procent.

– czytamy w oświadczeniu.

Bithumb blokuje kraje bez AML

Zaledwie kilka dni przed tym, jak FSC ogłosiła swoje zamiary, największa giełda w kraju – Bithumb, zablokowała dostęp do swojej platformy użytkownikom z krajów, w których nie obowiązuje AML. W komunikacie prasowym podkreślono, że obecnie istnieje 21 narodów, które nie stosują się do zaleceń Financial Action Task Force. FATF jest organem międzyrządowym, który ustanawia międzynarodowe standardy w zakresie zapobiegania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu. Na czarnej liście Bithumba jako pierwsze znalazły się Iran i Korea Północna.

korea południowa kryptowaluty
reklama
reklama