Korea Płd rozważa 20% podatku dochodowego od kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Korea Płd rozważa 20% podatku dochodowego od kryptowalut

Michał Misiura
korea południowa rozważa 20% podatku dochodowego od kryptowalut

Zgodnie z doniesieniami serwisu Korea Times, Ministerstwo Gospodarki i Finansów Korei Południowej zastanawia się nad wprowadzeniem 20% podatku od dochodów z krypto-transakcji.

W opublikowanym 20 stycznia raporcie, dziennikarze podają informacje, że ministerstwo wezwało urząd skarbowy do przeanalizowania możliwości opodatkowania kryptowalut. Na stole miała znaleźć się propozycja 20% podatku dochodowego od przeprowadzonych transakcji. Plany nie zostały sfinalizowane, ale zdążyły wywołać poruszenie wśród lokalnej społeczności użytkowników kryptowalut.

Pojawiają się różne spekulacje na temat klasyfikacji cyfrowych aktywów. Zdaniem niektórych, rząd może przypisać kryptowaluty do kategorii „innych dochodów”, a nie do „zysków kapitałowych”. Wskazują przy tym na fakt, że do drugiej kategorii należą także zyski z nagród, loterii i zakładów.

Wciąż nie ma pewności co do tego jak będą wyglądać koreańskie regulacje podatkowe dla kryptowalut. Działania tamtejszego rządu pokazują jednak, że władze dołożą starań, aby nadeszły one w 2020 roku.

korea południowa rozważa 20% podatku dochodowego od kryptowalut
reklama
reklama