Korea Południowa prowadzi śledztwo dotyczące wycieku informacji o nowych regulacjach | Wiadomości | CrypS.

Korea Południowa prowadzi śledztwo dotyczące wycieku informacji o nowych regulacjach

Redakcja
korea południowa kryptowaluty

Południowokoreańska policja wszczęła dochodzenie w sprawie źródła wycieku informacji o nowych rządowych zmianach prawnych dotyczących podatków od kryptowalut. Użytkownicy mediów społecznościowych i portali ujawnili szczegóły tych zmian, zanim zostały one oficjalnie ogłoszone.

Według Kyunghyang Shinmun, pierwszy artykuł z informacją dotyczącą zmian w regulacjach, został opublikowany na stronie państwowej, a następnie szybko rozprzestrzenił się poprzez kryptowalutową społeczność i został przejęty przez inne media.

Metropolitan Investigation Team of the Sejong District Police prowadzi poszukiwania osoby, która ujawniła szczegóły dotyczące planów Seulu. Nie jest to pierwszy raz, kiedy lokalne władze mają do czynienia z wyciekiem zmian prawnych związanych z kryptowalutami.

W latach 2017-2018 lokalne media napisały serię artykułów o planach regulacji branży kryptowalutowej w kraju. Policja dowiedziała się wtedy, że w przeciek zaangażowani byli urzędnicy koreańskiej służby celnej i kierownicy ds. komunikacji z Kancelarii Premiera.

Projekt ustawy musi zostać najpierw zatwierdzony

Po posiedzeniu Komitetu ds. Przeglądu Rozwoju Podatków w dniu 22 lipca, Ministerstwo Gospodarki i Finansów opublikowało zmieniony kodeks podatkowy określający nowe zasady.

Projekt ustawy zawiera propozycję ustalenia podatku w wysokości 20% od dochodów z działalności kryptowalutowej, jeśli w ciągu roku podatkowego przekroczą one 2100 dolarów.

Inwestorzy, których zarobki są niższe niż $2,100, nie musieliby płacić podatku. Inne proponowane zmiany obejmują sklasyfikowanie kryptowalut jako “towarów”, a nie walut.

Jeśli parlament zatwierdzi te regulacje, wejdą one w życie w październiku 2021 roku.

korea południowa kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.