Korea Płd. na drodze do uregulowania rynku krypto | Wiadomości | CrypS.

Korea Płd. na drodze do uregulowania rynku krypto

Mariusz Przepiórka
korea południowa bliska uchwalenia regulacji na rynku kryptowalut

Po wielu próbach podejmowanych w poprzednich latach Korea Południowa znalazła się na drodze do pełnego uregulowania branży kryptowalutowej.

Stało się tak za sprawą jednej z komisji parlamentarnych, która przyjęła projekt ustawy określającej ramy prawne dla tej części rynku finansowego. Do pełnego sukcesu potrzebne jest jeszcze przekonanie całego parlamentu do przyjęcia tej ustawy.

Nowa ustawa oficjalnie uznaje kryptowaluty za cyfrowe aktywa, a giełdy kryptowalutowe za regulowane firmy finansowe. To ważny krok w kraju, który od lat liberalnie podchodzi do kryptowalut. Ramy wyznaczone w ustawie będą wymagały, aby giełdy były zarejestrowane przez południowokoreańskiego regulatora rynku finansowego FSC. Będą również podlegały zasadom Know-Your-Customer i przepisom zapobiegającym praniu pieniędzy.

Obecnie, mimo dużej popularności i otwartości ze strony władz, koreańskie giełdy kryptowalutowe klasyfikowane są raczej jako dostawcy informacji, a nie instytucje finansowe. Podlegają koreańskiemu Ministerstwu Nauki i instytucje regulujące rynek finansowy nie mają nad nimi kontroli.

korea południowa bliska uchwalenia regulacji na rynku kryptowalut
reklama
reklama