Korea Płd. na drodze do uregulowania rynku krypto | Wiadomości | CrypS.

Korea Płd. na drodze do uregulowania rynku krypto

Mariusz Przepiórka
korea południowa bliska uchwalenia regulacji na rynku kryptowalut

Po wielu próbach podejmowanych w poprzednich latach Korea Południowa znalazła się na drodze do pełnego uregulowania branży kryptowalutowej.

Stało się tak za sprawą jednej z komisji parlamentarnych, która przyjęła projekt ustawy określającej ramy prawne dla tej części rynku finansowego. Do pełnego sukcesu potrzebne jest jeszcze przekonanie całego parlamentu do przyjęcia tej ustawy.

Nowa ustawa oficjalnie uznaje kryptowaluty za cyfrowe aktywa, a giełdy kryptowalutowe za regulowane firmy finansowe. To ważny krok w kraju, który od lat liberalnie podchodzi do kryptowalut. Ramy wyznaczone w ustawie będą wymagały, aby giełdy były zarejestrowane przez południowokoreańskiego regulatora rynku finansowego FSC. Będą również podlegały zasadom Know-Your-Customer i przepisom zapobiegającym praniu pieniędzy.

Obecnie, mimo dużej popularności i otwartości ze strony władz, koreańskie giełdy kryptowalutowe klasyfikowane są raczej jako dostawcy informacji, a nie instytucje finansowe. Podlegają koreańskiemu Ministerstwu Nauki i instytucje regulujące rynek finansowy nie mają nad nimi kontroli.

korea południowa bliska uchwalenia regulacji na rynku kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.