Kopalnia Binance z usługą maksymalizacji zysku | Wiadomości | CrypS.

Kopalnia Binance z usługą maksymalizacji zysku

Mariusz Przepiórka
binance pula wydobywcza

Krótko po uruchomieniu własnej puli wydobywczej giełda Binance dodaje do niej kolejne funkcje. Mają one zapewnić górnikom osiąganie większych zysków. Najnowszą funkcją jest „Smart Pool”, która pozwala górnikom na automatyczną zmianę wielkości hashrate (na podstawie algorytmu SHA-256) , aby z jak największym zyskiem wydobywać jedną z trzech obsługiwanych kryptowalut: BTC, BCH, BSV.

Kierująca kopalnią Binance Pool Lisa He wyjaśniła, że Smart Pool za pomocą tego samego algorytmu wykrywa poziom trudności w różnych łańcuchach. Dzięki temu „pomaga użytkownikom przesunąć ich moc obliczeniową do łańcuchów o mniejszej trudności i większych nagrodach”. He podkreśliła również, że nowa funkcja może zwiększyć wynagrodzenie średnio o 1%. Binance wypłaca górnikom wynagrodzenie w BTC niezależnie od tego, jaką walutę aktualnie wydobywają.

Smart Pool stosuje również hedging w czasie rzeczywistym, który zapewnia, że przychody generowane przez usługę nie będą niższe niż te, które są generowane przez standardową opcję FPPS (Full Pay Per Share). W przypadku, gdy przychody będą niższe niż przez FPPS, giełda zwróci tę różnicę. Usługę Smart Pool można aktywować jednym kliknięciem z interfejsu użytkownika.

Obawy związane z centralizacją

Otwarciu kopalni Binance towarzyszyły obawy, czy nie wywoła to efektów centralizacyjnych. Na razie jednak nic nie wskazuje, by miało to wpływ na funkcjonowanie sieci bitcoin. W ubiegłym tygodniu Binance Pool produkowała jednak więcej bloków BSC niż jakakolwiek inna kopalnia na rynku. Wciąż jednak największą kopalnią w sieci BSV pozostaje Huobi z 21,53% udziałem w rynku. Udział Binance aktualnie wynosi 11,11%.

binance pula wydobywcza
reklama
reklama