Kopalnia Binance z usługą maksymalizacji zysku | Wiadomości | CrypS.

Kopalnia Binance z usługą maksymalizacji zysku

Redaktor: Michał Misiura
binance pula wydobywcza

Krótko po uruchomieniu własnej puli wydobywczej giełda Binance dodaje do niej kolejne funkcje. Mają one zapewnić górnikom osiąganie większych zysków. Najnowszą funkcją jest „Smart Pool”, która pozwala górnikom na automatyczną zmianę wielkości hashrate (na podstawie algorytmu SHA-256) , aby z jak największym zyskiem wydobywać jedną z trzech obsługiwanych kryptowalut: BTC, BCH, BSV.

Kierująca kopalnią Binance Pool Lisa He wyjaśniła, że Smart Pool za pomocą tego samego algorytmu wykrywa poziom trudności w różnych łańcuchach. Dzięki temu „pomaga użytkownikom przesunąć ich moc obliczeniową do łańcuchów o mniejszej trudności i większych nagrodach”. He podkreśliła również, że nowa funkcja może zwiększyć wynagrodzenie średnio o 1%. Binance wypłaca górnikom wynagrodzenie w BTC niezależnie od tego, jaką walutę aktualnie wydobywają.

Smart Pool stosuje również hedging w czasie rzeczywistym, który zapewnia, że przychody generowane przez usługę nie będą niższe niż te, które są generowane przez standardową opcję FPPS (Full Pay Per Share). W przypadku, gdy przychody będą niższe niż przez FPPS, giełda zwróci tę różnicę. Usługę Smart Pool można aktywować jednym kliknięciem z interfejsu użytkownika.

Obawy związane z centralizacją

Otwarciu kopalni Binance towarzyszyły obawy, czy nie wywoła to efektów centralizacyjnych. Na razie jednak nic nie wskazuje, by miało to wpływ na funkcjonowanie sieci bitcoin. W ubiegłym tygodniu Binance Pool produkowała jednak więcej bloków BSC niż jakakolwiek inna kopalnia na rynku. Wciąż jednak największą kopalnią w sieci BSV pozostaje Huobi z 21,53% udziałem w rynku. Udział Binance aktualnie wynosi 11,11%.

binance pula wydobywczareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.