Kongres USA zwalnia drobne krypto-płatności z podatków | Wiadomości | CrypS.

Kongres USA zwalnia drobne krypto-płatności z podatków

Michał Misiura
IRS kryptowaluty

Projekt ustawy dotyczącej tego problemu, nie jest pierwszym, który pojawił się w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Poprzedni omawiano w 2017 roku, jednak nie zyskał wtedy poparcia. 

Aktualna propozycja określa próg zwolnienia jako 200 dolarów. Jeżeli właściciel jakiejś kryptowaluty osiągnął dzięki nim równe lub mniejsze korzyści – przykładowo kupując coś za swoje bitcoiny, nie będzie musiał raportować tego do IRS (amerykańskiej skarbówki). Ustawa zwolni drobne krypto-transakcje z opodatkowania zysków kapitałowych.

Kryptowaluty stanowią duży problem dla przepisów podatkowych obowiązujących w Stanach Zjednoczonych. Dzieje się tak ponieważ w zależności od wykorzystania można traktować je jako inwestycje, towar lub walutę.

Jednym z polityków stojących za projektem jest David Schweikert, który był także współautorem poprzedniego podejścia. Propozycja z 2017 roku zakładała zwolnienie poniżej progu 600 dolarów. Udało się teraz z trzykrotnie mniejszą kwotą.

IRS kryptowaluty
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.