Kolekcjonerzy NFT w tym roku wydali już 37 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Kolekcjonerzy NFT w tym roku wydali już 37 mld USD

Anna Sutowicz
nft kryptowaluty

W 2022 roku kolekcjonerzy niewymiennych tokenów (NFT) zdążyli wydać na rynku ponad 37 mld USD. To prawie tyle, ile w całym 2021 roku.


Wiele wskazuje na to, że niewymienne tokeny (NFT) to jedna z najbardziej dynamicznych i wyróżniających się części Web3 ostatnich dwóch lat. Jak podaje raport Chainalysis, w 2021 roku inwestorzy wysłali kryptowalutę o wartości 40 miliardów dolarów do inteligentnych kontraktów związanych z kolekcjami NFT i platformami rynkowymi. W 2022 roku, według stanu na 1 maja, kolekcjonerzy niewymiennych tokenów wysłali ponad 37 miliardów dolarów na rynki NFT. Pomimo wahań w wolumenie transakcji, liczba aktywnych kupujących i sprzedających NFT stale rośnie.

Wydaje się, że raport Chainalysis przeczy konkluzjom niedawno opublikowanego artykułu Wall Street Journal, w którym stwierdzono, że sprzedaż niewymiennych tokenów spada, a „rynek NFT się załamuje”. Mimo tego, że w tym samym tygodniu tylko 5 najlepszych kolekcji NFT przyniosło ponad 1 mld USD sprzedaży pierwotnej i wtórnej. Mimo wahań w wolumenie transakcji, liczba osób aktywnie kupujących i sprzedających NFT stale rośnie.

Kto korzysta z NFT?

Według raportu  Chainalysis NFT przyciąga użytkowników z całego świata.

Jak można zaobserwować, prym wiedzie Azja Środkowa i Południowa. W następnej kolejności największe zainteresowanie niewymiennymi tokenami NFT wystąpiło w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej. Mimo tego, że niektóre regiony z pewnością pozostają w tyle, to fakt, że żaden z regionów nie stanowił więcej niż 40% całego ruchu internetowego od początku 2021 roku, może sugerować, że NFT, bardzo podobnie jak kryptowaluty zyskały publiczność globalną.

Czym jest NFT?

Non-fungible token (NFT) to kryptograficzny token. Jego główną cechą jest indywidualna wartość każdej sztuki. Innymi słowy, każdy niewymienny token NFT jest unikalny w stosunku do pozostałych tokenów w danym łańcuchu. Zazwyczaj dają posiadaczowi prawo własności do danych, mediów lub obiektu, z którym powiązany jest dany token. NFT są powszechnie kupowane i sprzedawane na wyspecjalizowanych rynkach.

nft kryptowaluty
reklama
reklama