Kolejna giełda kryptowalut zamraża środki klientów? | Wiadomości | CrypS.

Kolejna giełda kryptowalut zamraża środki klientów?

Karolina Kropopek

Na platformie Reddit rozbrzmiała głośna dyskusja na temat problemów z wypłatą środków z popularnej giełdy kryptowalutowej. Wspomniana platforma szybko zareagowała na skargi, uspokajając społeczność wirtualnych walut.


  • Na Reddicie pojawiły się skargi od użytkowników platformy KuCoin, którzy twierdzili, iż nie mogą wypłacić swoich środków z tej platformy,
  • Przedstawiciele giełdy zapewnili, że ta już zajmuje się zgłoszonym przez inwestorów problemem.

Inwestorzy skarżą się na giełdę KuCoin

21 lutego br. na platformie Reddit powstało zamieszanie, gdy część użytkowników znanej giełdy zaczęła skarżyć się na brak możliwości wypłaty swoich środków. Jeden z inwestorów wskazał, że jego aktywa są już zablokowane około 4 miesiące.

Obok dodał, iż przekazał wszystkie informacje, o których uzupełnienie poprosił go KuCoin. Mimo to rzekomo nie otrzymał żadnych rezultatów. 

Inny użytkownik zdradził, że jego konto zostało zablokowane 2 miesiące temu. Wyjaśnił, iż giełda zarzuciła mu zaangażowanie w przestępstwa tj. oszustwo, kradzież tokenów i ataki hakerskie. Inwestor ten twierdzi, że nie otrzymał szczegółów na temat tych podejrzeń. 

Nie są to dwa odosobnione przypadki. Okazało się bowiem, iż KuCoin w podobny sposób mógł postąpić również z innymi swoimi klientami. Jeden z użytkowników Reddita poskarżył się, że giełda ta zamroziła jego monero (XMR) warte 30 tys. dol. Jeszcze inny inwestor dodał, iż w jego przypadku możliwość dokonania wypłaty została zablokowana, mimo że miał on zweryfikowane konto z którego korzystał przez wiele lat. 

Rosnąca panika

Społeczność wirtualnych walut zaczęła spekulować nad źródłem zachowania popularnej giełdy. Zdaniem niektórych osób podjęte kroki wobec niektórych użytkowników mogą wynikać z kontroli procedury “poznaj swojego klienta”, znanej, jako KYC. 

Inni natomiast zaczęli siać panikę, zalecając inwestorom ucieczkę ze swoimi środkami z tej platformy, ponieważ takie blokady nie wróżą niczego dobrego. 

Reakcja giełdy KuCoin

Przedstawiciel wspomnianej platformy kryptowalutowej zareagowali, zaznaczając, iż próbuje ona rozwiązać problemy zgłoszone na Reddicie. Podkreślił on ponadto, iż giełda ta wdraża kompleksowy system kontroli ryzyka, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Co więcej, współpracuje ona z władzami i organizacjami egzekwowania prawa w celu ulepszenia swojej praktyki.

Obok zaznaczono również, że z uwagi na to, iż KuCoin obsługuje 31 milionów użytkowników na całym świecie, niektórzy “mogą doświadczać pewnych sporadycznych zakłóceń”.

Eden Gao (globalna specjalistka ds. public relations i brandingu KuCoin) podkreśliła, iż platforma ta nie zamraża kont użytkownikom ani nie ogranicza im zbycia aktywów.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.