Klient Gemini okradziony z BTC i ETH o wartości 36 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Klient Gemini okradziony z BTC i ETH o wartości 36 mln USD

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut gemini

Według doniesień serwisu Bloomberg, który powołuje się na anonimowe źródła, hakerzy w ataku przeprowadzonym 8 lutego wykradli 21 mln USD z BTC i 15 mln USD w ETH, które należały do IRA Financial Trust.

Startup z branży fin-tech, który zarządza indywidualnymi kontami emerytalnymi w alternatywnych aktywach, od prawie tygodnia boryka się z zarzutami poważnego włamania. Pod koniec tygodnia firma opublikowała tweet, w którym poinformowała o odkryciu podejrzanej aktywności uderzającej w ograniczoną grupę klientów posiadających konta na giełdzie Gemini.

Według wiadomości e-mail wysłanej do użytkowników dotkniętych atakiem, było to jednak coś więcej niż podejrzana aktywność. Z treści wiadomości wynika, że „dochodzenie jest w toku, ale wstępna ocena wskazuje, że doszło do próby kradzieży funduszy kryptowalutowych z niektórych kont”. Firma podkreśliła, że podejmuje starania, aby odzyskać fundusze.

Zabezpieczenia giełdy nie zostały naruszone

IRA, czyli indywidualne konta emerytalne, to korzystne podatkowo instrumenty oszczędnościowe dla amerykańskich pracowników, którzy mogą odliczyć swoje wpłaty od dochodu. W przypadku zarobków na poziomie 60 tys. USD i wpłacie na IRA w wysokości 5 tys. USD, podatkowi podlega tylko 55 tys. USD. Fundusze IRA są opodatkowane dopiero w momencie ich wypłaty z konta.

Co do zasady, środki wpłacane na IRA nie mogą być inwestowane w kryptowaluty, ale w przypadku samodzielnie zarządzanych kont, takich jakie oferuje IRA Financial Trust, jest to możliwe. Klienci spółki mogą dokonywać inwestycji emerytalnych za pośrednictwem aplikacji, która została połączona z Gemini.

Carolyn Vadino, dyrektor ds. komunikacji giełdy Gemini powiedziała, że systemy komputerowe i zabezpieczenia giełdy nie zostały w żaden sposób naruszone lub złamane.

giełda kryptowalut geminireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.