Kirgiskie organy ścigania zamknęły kopalnię kryptowalut [VIDEO] | Wiadomości | CrypS.

Kirgiskie organy ścigania zamknęły kopalnię kryptowalut [VIDEO]

Zerelik Maciej
kkirgistan krypto

Organy ścigania w Kirgistanie odkryły nielegalną kopalnię wydobywającą kryptowaluty na terytorium lokalnej wolnej strefy ekonomicznej (FEZ).

Państwowa Agencja ds. Zwalczania Przestępstw Gospodarczych, która jest służbą antykorupcyjną w Republice Kirgiskiej, odkryła dużą kopalnię kryptowalut w wolnej strefie ekonomicznej Biszkek. Kirgiskie władze w dniu 7 sierpnia, zamieściły wideo z tego obiektu na platformie YouTube.

W sprawę zaangażowani są urzędnicy państwowi

Podczas kontroli na miejscu, funkcjonariusze organów ścigania znaleźli koparki kryptowalut podłączone do prądu i Internetu. Według lokalnej agencji prasowej 24,kg, władze wszczęły dochodzenie w sprawie pochodzenia koparek i źródeł energii.

W prowadzenie i ukrywanie nielegalnej kopalni, byli podobno zamieszani członkowie lokalnych organizacji samorządowych i kierownictwo FEZ.

Zlokalizowany w stolicy Republiki Kirgiskiej, FEZ Biszkek jest obszarem przyjaznym do zakładania i rozwoju prywatnego biznesu w Republice Kirgiskiej.

Według strony internetowej, FEZ Biszkek działa już od ponad 20 lat.

Kirgistan jest popularnym miejscem dla firm zajmujących się miningiem

Znany z niskich cen energii elektrycznej Kirgistan, stał się popularnym miejscem dla światowych firm wydobywających kryptowaluty. W 2019 r. lokalni urzędnicy ds. energii ogłosili, że rząd odciął zasilanie 45 firmom kopiącym kryptowaluty, ponieważ zużyły one łącznie więcej energii niż trzy lokalne regiony kraju. W lipcu 2020 roku kirgiski parlament rozważył stworzenie projektu ustawy o opodatkowaniu i regulacji kopania kryptowalut, w celu zwiększenia przychodów rządu z rozwijającego się przemysłu.

kkirgistan krypto
reklama
reklama