Kevin O'Leary poparł sankcje nałożone na Tornado Cash | Wiadomości | CrypS.

Kevin O’Leary poparł sankcje nałożone na Tornado Cash

Zerelik Maciej
tornado cash

Inwestor i gwiazda Shark Tank Kevin O’Leary w wywiadzie dla Crypto Banter powiedział, że miksery kryptowalutowe, takie jak Tornado Cash, wymagają regulacji. Jego zdaniem takie aplikacje hamują pokaźny napływ funduszy instytucjonalnych do branży cyfrowych aktywów.


O’Leary wypowiedział się przeciwko „kryptoklubowiczom” w branży. Jego zdaniem potrzebne jest „środowisko oparte na zasadach”, które wyeliminuje projekty typu Tornado Cash.

Myślę, że zbliżamy się do tego etapu. […] chcę się zaangażować w regulowane środowisko, w którym możemy uruchomić miliardy dolarów.

Według O’Leary’ego, przemysł kryptowalutowy „będzie musiał poświęcić” aresztowanego dewelopera Tornado Cash dla „pewnego rodzaju stabilności”. Według doniesień medialnych jest nim współzałożyciel serwisu Alexey Pertsev.

Wielu przedstawicieli branży nie zgodziło się ze stanowiskiem telewizyjnej gwiazdy. Wśród nich jest szef giełdy Coinbase, Brian Armstrong.

Sankcjonowanie technologii (w przeciwieństwie do jednostki lub podmiotu) wydaje mi się złym precedensem. Prawdopodobnie należy ją zaskarżyć. Może mieć wiele niezamierzonych konsekwencji.

Armstrong dodał również, że Coinbase pod jego kierownictwem zawsze będzie przestrzegać prawa.

Tornado Cash trafia na listę sankcji USA

Dla przypomnienia, 8 sierpnia władze USA umieściły stronę internetową miksera, a także powiązane adresy kryptowalut, na liście sankcji. Według OFAC, od 2019 roku przez Tornado Cash przeszło co najmniej 7 miliardów dolarów.

Circle następnie dodał adresy portfela USDC usługi do czarnej listy. Platformy infrastrukturalne Infura i Alchemy ograniczyły żądania RPC do Tornado Cash.

Zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych dYdX zablokowała konta użytkowników, którzy wcześniej wchodzili w interakcję z usługą mieszania.

tornado cash
reklama
reklama