Kevin O'Leary poparł sankcje nałożone na Tornado Cash | Wiadomości | CrypS.

Kevin O’Leary poparł sankcje nałożone na Tornado Cash

Maciej Żerelik
tornado cash

Inwestor i gwiazda Shark Tank Kevin O’Leary w wywiadzie dla Crypto Banter powiedział, że miksery kryptowalutowe, takie jak Tornado Cash, wymagają regulacji. Jego zdaniem takie aplikacje hamują pokaźny napływ funduszy instytucjonalnych do branży cyfrowych aktywów.


O’Leary wypowiedział się przeciwko „kryptoklubowiczom” w branży. Jego zdaniem potrzebne jest „środowisko oparte na zasadach”, które wyeliminuje projekty typu Tornado Cash.

Myślę, że zbliżamy się do tego etapu. […] chcę się zaangażować w regulowane środowisko, w którym możemy uruchomić miliardy dolarów.

Według O’Leary’ego, przemysł kryptowalutowy „będzie musiał poświęcić” aresztowanego dewelopera Tornado Cash dla „pewnego rodzaju stabilności”. Według doniesień medialnych jest nim współzałożyciel serwisu Alexey Pertsev.

Wielu przedstawicieli branży nie zgodziło się ze stanowiskiem telewizyjnej gwiazdy. Wśród nich jest szef giełdy Coinbase, Brian Armstrong.

Sankcjonowanie technologii (w przeciwieństwie do jednostki lub podmiotu) wydaje mi się złym precedensem. Prawdopodobnie należy ją zaskarżyć. Może mieć wiele niezamierzonych konsekwencji.

Armstrong dodał również, że Coinbase pod jego kierownictwem zawsze będzie przestrzegać prawa.

Tornado Cash trafia na listę sankcji USA

Dla przypomnienia, 8 sierpnia władze USA umieściły stronę internetową miksera, a także powiązane adresy kryptowalut, na liście sankcji. Według OFAC, od 2019 roku przez Tornado Cash przeszło co najmniej 7 miliardów dolarów.

Circle następnie dodał adresy portfela USDC usługi do czarnej listy. Platformy infrastrukturalne Infura i Alchemy ograniczyły żądania RPC do Tornado Cash.

Zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych dYdX zablokowała konta użytkowników, którzy wcześniej wchodzili w interakcję z usługą mieszania.

tornado cashreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.