Kazachstan: zamknięto 5 nielegalnych giełd bitcoinów

Kazachstan: zamknięto 5 nielegalnych giełd bitcoinów

Anna Sutowicz
Kazachstan zablokował 5 nielegalnych giełd

Lokalna Agencja Monitorowania Finansowego poinformowała, że władze Kazachstanu wstrzymały działalność 5 niezarejestrowanych kantorów wymiany kryptowalut: KZobmen.com, 1WM.KZ, Kazobmen.ru, WM007.KZ i KZ-EXCHANGE.COM.


Agencja Republiki Kazachstanu do spraw monitoringu finansowego (AFM) stłumiła aktywność grupy osób, które prowadziły nielegalną działalność gospodarczą za pośrednictwem kantorów wymiany kryptowalut. Według doniesień AFM, kantory KZobmen.com, 1WM.KZ, Kazobmen.ru, WM007.KZ i KZ-EXCHANGE.COM działały poza terytorium Międzynarodowego Centrum Finansowego w Astanie (AIFC), omijając regulacje prawne. Funkcjonariusze przeszukali 6 adresów i skonfiskowali sprzęt:

Dokonano autoryzowanych przeszukań pod 6 adresami, podczas których zajęto następujące przedmioty obciążające organizatorów ww. giełd kryptowalut: notebooki, telefony komórkowe, dokumenty bankowe i księgowe, klucze kryptowalut (karty flash) wykorzystywanych w przestępczym procederze – napisano w oświadczeniu AFM.

Na giełdzie Binance zablokowano dwa konta należące do podejrzanych o łącznej wartości 6 tys. dolarów. Ponad 200 tysięcy dolarów znaleziono na innych platformach kryptowalutowych.

Lokalna Agencja Monitorowania Finansowego nie podała dodatkowych szczegółów sprawy, powołując się na trwające postępowanie przygotowawcze. Obrót kryptowalutami i działalność giełd kryptowalut w Kazachstanie są dozwolone wyłącznie w jurysdykcji AIFC z licencją. Takie regulacje zatwierdzono 23 maja 2022 roku.

Kazachstan zablokował 5 nielegalnych giełdreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.