Katar zamyka branżę kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Katar zamyka branżę kryptowalut

Mariusz Przepiórka
katar zakazuje obrotu bitcoinami i innymi kryptowalutami

Regulujące rynek finansowy Kataru Qatar Financial Centre (QFC) wprowadziło zakaz obrotu kryptowalutami. Decyzja obejmuje nie tylko kryptowaluty, ale również wszelkie wartości zbliżone do tradycyjnych pieniędzy lub mogące je zastąpić, które można cyfrowo przesyłać, nabywać i sprzedawać, bądź wykorzystywać w celach inwestycyjnych lub płatniczych.

Informację przekazał medialny odział International Investment. Według tych doniesień Katar zakazał całkowitego obrotu i usług związanych z wirtualnymi aktywami. Usługi te obejmują m.in. wymianę tradycyjnych walut na kryptowaluty, wymianę kryptowalut na inne kryptowaluty, a także giełdy oferujące emisję, obrót i przechowywanie takich wirtualnych aktywów.

Zdaniem lokalnych mediów zakaz nie dotyczy jednak papierów wartościowych i innych narzędzi finansowych występujących w postaci cyfrowej, znajdujących się pod nadzorem Qatar Central Bank, Qatar Financial Markets Authority lub QFCRA. Decyzja QFC jest dość zaskakująca, gdyż kraje arabskie dotychczas uchodziły za przyjazne dla branży kryptowalutowej.

katar zakazuje obrotu bitcoinami i innymi kryptowalutami
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.