Kapitalizacja rynkowa USDT wzrosła o 25% od początku roku | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynkowa USDT wzrosła o 25% od początku roku

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób

Wśród coraz poważniejszych zawirowań w amerykańskim sektorze bankowym Tether (USDT) staje się preferowanym stablecoinem przez rosnącą liczbę inwestorów. Odrodzenie tego aktywa było zauważalne w ostatnim raporcie zatwierdzającym, w którym wykazano, ze emitent USDT odnotował w pierwszym kwartale 2023 roku zysk netto w wysokości prawie 1,5 mld USD.

———————————————————————————————————————————————————————-

Według oficjalnego raportu nadwyżka rezerw Tethera osiągnęła w I kwartale rekordowy poziom 2,44 mld USD, w porównaniu do 960 mln USD na koniec IV kwartału 2022 roku. Stablecoin zakończył pierwszy kwartał obecnego roku ze skonsolidowanymi aktywami o wartości 81,8 mld USD, a jego skonsolidowane zobowiązania wyniosły niespełna 79,4 mld USD.

Rezerwy Tethera obejmowały dodatkowe kategorie, takie jak bitcoin, złoto i obligacje korporacyjne. Zasoby BTC w rezerwach Tethera wynoszą  1,5 mld USD, a zasoby metali szlachetnych to 3,3 mld USD.

85% inwestycji emitenta stablecoinów jest utrzymywanych w gotówce, ekwiwalentach gotówkowych oraz innych depozytach krótkoterminowych. Złoto i bitcoin stanowią odpowiednio około 4% i 2% całkowitych rezerw.

Firma Tether wskazała, że wzmacnia działania prowadzące do ograniczenia zależności od czystych depozytów bankowych jako źródła płynności i „zamiast tego wykorzystuje rynek Repo jako dodatkowy środek, aby zapewnić wyższe standardy ochrony swoich użytkowników poprzez utrzymanie wymaganej płynności”.

– Jesteśmy zachwyceni ogromnym sukcesem, jaki Tether osiągnął w I kwartale 2023 roku. Patrząc w przyszłość na II kwartał, mamy niezwykle pozytywne perspektywy i pozostajemy zaangażowani w przejrzystość, dlatego wprowadziliśmy nowe kategorie w podziale rezerw w naszym raporcie kwartalnym, aby zapewnić naszym użytkownikom jeszcze większą przejrzystość – powiedział Paolo Ardoino, dyrektor ds. technicznych Tether.

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposóbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.