Kanadyjska kopalnia Bitcoinów ogłasza upadłość | Wiadomości | CrypS.

Kanadyjska kopalnia Bitcoinów ogłasza upadłość

Mariusz Przepiórka
zbankrutowała kopalnia bitcoinów

Great North Data, kanadyjska spółka zajmująca się kopaniem Bitcoinów, ogłosiła upadłość. Zgodnie z informacjami finansowymi spółka pod koniec listopada miała do dyspozycji 4,6 mln CAD (ok. 3,5 mln USD), natomiast jej długi wobec wierzycieli wynosiły 13,2 mln CAD (10 mln USD).

Wcześniej spółka prowadząca działalność wydobywczą w Labrador City i Happy Valley-Goose Bay otrzymała wsparcie finansowe od rządu federalnego i władz obu kanadyjskich prowincji. Green North Data miała zwrócić środki, ale teraz będzie to trudne.

Według doniesień medialnych fundusze te są powiązane z aktywami Great North Data, m.in. z budynkami, gruntem i wyposażeniem. Spółka ma również do zapłaty ogromny rachunek za energię elektryczną wykorzystywaną do wydobywania Bitcoinów. Dokładnych przyczyn upadłości spółki nie podano. Można jednak domyślać się, że nastąpiło to w wyniku narastających trudności w wydobywaniu Bitcoinów i ich spadających cen.

zbankrutowała kopalnia bitcoinów
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.