Kampania wycofywania środków z giełd w Chinach? | Wiadomości | CrypS.

Kampania wycofywania środków z giełd w Chinach?

Michał Misiura
informacja o chińskich inwestorach wycofujących środki z giełd kryptowalut przez niedobory ethereum

Według chińskiego dziennikarza Colina Wu, chińska społeczność inwestorów kryptowalut napotkała na trudności z wypłacaniem środków ze scentralizowanych giełd. W następstwie część z nich zaczęła wzywać do masowego wycofywania depozytów i zamykania kont.

Doniesienia, które nie znalazły jeszcze potwierdzenia w żadnym z popularnych chińskich mediów, podał dalej rosyjski portal Forklog. Zdaniem Wu zakłócenia, z którymi spotkali się chińscy użytkownicy scentralizowanych giełd, wiązały się ze spadkiem ceny Ethereum. Wielu inwestorów miało wykorzystać okazję, żeby kupić nowe jednostki ETH, a następnie wycofać je i przenieść do DEX, by ulokować w projektach DeFi.

Na poparcie swojej hipotezy Wu załączył wykresy z usługi analitycznej cryptoquant.com. Przedstawiają one zasoby Ethereum w rezerwach giełd Binance, Poloniex, Bittrex, Kraken, Kucoin i Bitfinex, zestawione z wykresem kształtowania się cen. Można na nich dostrzec pewną korelację pomiędzy spadkiem ceny ETH a zmniejszeniem się zasobów w ich portfelach. Wu twierdzi, że było to bezpośrednim powodem opóźnień, które spotkały niektórych użytkowników. Uważa również, że scentralizowane giełdy chcą same skorzystać z szumu wokół DeFi i wymieniają Ethereum na tokeny projektów, aby na nich zarabiać.

wykresy zasobów ethereum na giełdach - cryptoquant
Wykres ceny Ethereum i jego zasobów na giełdach kryptowalut – źródło: Colin Wu/ CryptoQuant

Kampania przeciwko giełdom?

Dziennikarz twierdzi także, że szereg incydentów doprowadził do powstania ruchu chińskich inwestorów wzywających do bojkotu scentralizowanych platform. Jego oznaką ma być wycofanie wszystkich środków przechowywanych na giełdach kryptowalut oraz usunięcie kont.

Brakuje jednak danych, które mogłyby wskazywać na skalę zjawiska. Colin Wu, podobnie jak jego posty nie osiąga dużych zasięgów. Na Twitterze obserwuje go jedynie 444 followersów. Nie podał również większej liczby detali. W związku z tym, nie można jeszcze jednoznacznie określić, czy w Chinach dochodzi właśnie do drugiego święta Proof of Keys. Inicjatywa obchodzona 3 stycznia polega właśnie na wycofywaniu środków trzymanych na giełdach do prywatnych portfeli kryptowalut.

Pozostaje oczekiwać czy informacja znajdzie potwierdzenie w którymś z chińskich portali poświęconych tematyce kryptowalut. Jeżeli tak się stanie, tekst zostanie zaktualizowany.

informacja o chińskich inwestorach wycofujących środki z giełd kryptowalut przez niedobory ethereum
reklama
reklama