Jutro wygasną opcje BTC warte 1 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Jutro wygasną opcje BTC warte 1 mld USD

Michał Misiura
bitcoin dollar Kryptowaluty

Partia bitcoinowych opcji wartych 1 mld dolarów wygaśnie jutro. W związku z tym pojawiają się spekulacje na temat ich ewentualnego wpływu na cenę pierwszej kryptowaluty. 

Dane od Skew wskazują, że jutro wygaśnie około 114 000 kontraktów na opcje BTC. Pochodzą one z regulowanych i nieuregulowanych rynków instrumentów pochodnych. Za większość z nich odpowiada giełda Deribit. Wygaśnięcie opcji bitcoina wartych miliard dolarów może wpłynąć na cenę kryptowalut. Prawdopodobnie stanie się tak jeśli ich posiadacze zdecydują się na zrealizowanie transakcji. Nie muszą tego jednak robić.

Czym są opcje bitcoina?

Opcje to pochodne instrumenty finansowe, które dają traderom opcję wykupu aktywów po określonej cenie w późniejszym terminie. Opcja kupna oznacza możliwość zakupu aktywów. Opcja sprzedaży daje prawo (ale nie obowiązek) do ich sprzedaży. Poziomy cen, które kupują traderzy to strikes, które wygasają w określonym terminie od przyjęcia zakładu.

Giełdy opcji

Deribit, na której wygaśnie jutro najwięcej kontraktów to nieregulowana platforma do handlu opcjami BTC. Pomimo prowadzenia działalności z offshore’a, giełda przyciągnęła do siebie tysiące klientów, notując w ciągu ostatniego roku dynamiczny rozwój. Obecnie znajdują się na niej opcje BTC, warte 1,2 mld USD. Na drugim miejscu wśród giełdy instrumentów pochodnych jest regulowana giełda CME, na której na wygaśnięcie oczekują opcje bitcoinów warte 441 mln USD.

Łączne otwarte opcje BTC. Źródło: Skew
Łączne otwarte opcje BTC. Źródło: Skew
bitcoin dollarreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.