Justin Sun informuje o odpartym ataku na sieć TRON | Wiadomości | CrypS.

Justin Sun informuje o odpartym ataku na sieć TRON

Michał Misiura
justin sun poinformował o odpartym ataku na siec tron

Justin Sun ogłosił, że programiści TRON odparli atak, mający na celu dezorganizację sieci. Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem 2 listopada.

Założyciel Tron Foundation i CEO BitTorrent podzielił się szczegółami ataku na Twitterze. Do zdarzenia doszło o godzinie 6:14 czasu hongkońskiego (1:14 UTC), kiedy węzły sieci aktualizowały się do wersji 4.1. Atakujący zainicjowali podział łańcucha za pomocą złośliwego kontraktu i zaczęli autoryzować transakcję, aby zdezorganizować blockchain. W ten sposób doszło do zatrzymania produkcji prawidłowych bloków, a napastnicy chcieli zyskać dzięki podstawionym transakcjom. Ich zamiary zostały jednak pokrzyżowane dzięki czujności programistów oraz współpracy z operatorami węzłów.

Powstrzymanie ataku – środki są bezpieczne

Społeczność zareagowała natychmiast, lokalizując i natychmiast naprawiając problem, współpracując z super-przedstawicielami w celu aktualizacji węzłów – napisał Sun.

Sieć główna TRON wznowiła zatwierdzanie bloków o 8:29 (HKT), jednak całkowity powrót do sprawności zabrał jej dodatkowo ponad godzinę. O 9:50 wróciła możliwość dokonywania wpłat i wypłat.

Według zapewnień Justina Suna, atakującym nie udało się doprowadzić do trwałych zmian w sieci, a fundusze jej użytkowników są bezpieczne.

justin sun poinformował o odpartym ataku na siec tron
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.