JPMorgan zapłaci 2,5 mln USD w ramach sądowej ugody | Wiadomości | CrypS.

JPMorgan zapłaci 2,5 mln USD w ramach sądowej ugody

Mariusz Przepiórka
współzałożyciel silk road przyznał się do winy

JPMorgan Chase Bank NA zgodził się zapłacić 2,5 mln USD w ramach ugody w procesie wytoczonym mu przez niezadowolonych klientów. Sprawa dotyczy decyzji banku, który w roku 2018 zaczął traktować zakup kryptowalut za pomocą kart kredytowych jako wypłatę gotówki. W efekcie posiadacze kart kredytowych ponosili wyższe koszty prowizji.

JPMorgan Chase Bank NA to komercyjny oddział amerykańskiego giganta bankowego JPMorgan. Przed rokiem 2018 płatność kartą kredytową za zakup kryptowalut był przez bank traktowany jako zwykły zakup. Krótko po zmianie regulaminu, Brady Tucker złożył pozew przeciwko bankowi. Do pozwu dołączyli Ryan Hilton, Stanton Smith oraz inni klienci. Ugoda w wysokości 2,5 mln USD pozwoli poszkodowanym na odzyskanie 95% poniesionych strat. Tucker przyznał, że tak wysoki poziom odszkodowania znacznie przewyższa średnią procentową przyznawanych sum w podobnych procesach.

JPMorgan Chase kilka razy próbował zakończyć proces sądowy. Bank twierdził m.in., że zmiany wprowadzone w roku 2018 nie naruszały przepisów dotyczących ochrony konsumentów. W roku 2019 poszkodowanym udało się jednak dowieść, że bank złamał przepisy dotyczące „jasnego i wyraźnego” przekazywania informacji. To z kolei doprowadziło do negocjacji w sprawie ugody. Ostatecznie do Tuckera, Hiltona i Smitha dołączyły tysiące klientów banku JPMorgan Chase, którzy kupili kryptowaluty i musieli zapłacić wyższe prowizje. Poza odszkodowaniem klienci domagają się również zakazu nakładania przez bank tak wysokich prowizji za zakup kryptowalut.

współzałożyciel silk road przyznał się do winy
reklama
reklama