JPMorgan zapłaci 2,5 mln USD w ramach sądowej ugody | Wiadomości | CrypS.

JPMorgan zapłaci 2,5 mln USD w ramach sądowej ugody

Mariusz Przepiórka
współzałożyciel silk road przyznał się do winy

JPMorgan Chase Bank NA zgodził się zapłacić 2,5 mln USD w ramach ugody w procesie wytoczonym mu przez niezadowolonych klientów. Sprawa dotyczy decyzji banku, który w roku 2018 zaczął traktować zakup kryptowalut za pomocą kart kredytowych jako wypłatę gotówki. W efekcie posiadacze kart kredytowych ponosili wyższe koszty prowizji.

JPMorgan Chase Bank NA to komercyjny oddział amerykańskiego giganta bankowego JPMorgan. Przed rokiem 2018 płatność kartą kredytową za zakup kryptowalut był przez bank traktowany jako zwykły zakup. Krótko po zmianie regulaminu, Brady Tucker złożył pozew przeciwko bankowi. Do pozwu dołączyli Ryan Hilton, Stanton Smith oraz inni klienci. Ugoda w wysokości 2,5 mln USD pozwoli poszkodowanym na odzyskanie 95% poniesionych strat. Tucker przyznał, że tak wysoki poziom odszkodowania znacznie przewyższa średnią procentową przyznawanych sum w podobnych procesach.

JPMorgan Chase kilka razy próbował zakończyć proces sądowy. Bank twierdził m.in., że zmiany wprowadzone w roku 2018 nie naruszały przepisów dotyczących ochrony konsumentów. W roku 2019 poszkodowanym udało się jednak dowieść, że bank złamał przepisy dotyczące „jasnego i wyraźnego” przekazywania informacji. To z kolei doprowadziło do negocjacji w sprawie ugody. Ostatecznie do Tuckera, Hiltona i Smitha dołączyły tysiące klientów banku JPMorgan Chase, którzy kupili kryptowaluty i musieli zapłacić wyższe prowizje. Poza odszkodowaniem klienci domagają się również zakazu nakładania przez bank tak wysokich prowizji za zakup kryptowalut.

współzałożyciel silk road przyznał się do winy
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.