JPMorgan uruchamia fundusz BTC dla zamożnych klientów | Wiadomości | CrypS.

JPMorgan uruchamia fundusz BTC dla zamożnych klientów

Konrad Juszczyk
JPMorgan pozwali klientom inwestować w bitcoina otwierając fundusz BTC

Holding finansowy JPMorgan otworzył dostęp do pasywnie zarządzanego funduszu bitcoin dla zamożnych klientów, uruchomionego we współpracy ze spółką zależną Stone Ridge Asset Management — NYDIG.

Fundusz Bitcoin od JPMorgan

Zgodnie z informacjami podanymi przez CoinDesk pasywnie zarządzany fundusz od JP Morgan Chase & Co., oferowany we współpracy z NYDIG nie zdołał jeszcze przyciągnąć żadnych inwestycji. To jednak może się wkrótce zmienić, ponieważ doradcy zostali przygotowani dopiero wczoraj w rozmowie inauguracyjnej z bankiem o nowym produkcie.

Fundusz zostanie zaprezentowany klientom jako najbezpieczniejszy i najtańszy produkt inwestycyjny bitcoin dostępny na rynkach prywatnych. Źródła podają również, że struktura może zostać przekształcona w Bitcoin ETF w przyszłości, jeśli ta klasa instrumentów finansowych zostanie zatwierdzona przez SEC. Oczekuje się za to, że Grayscale przekształci swój najpopularniejszy produkt, jakim jest „Grayscale Bitcoin Trust” na ETF, gdy tylko nadejdzie odpowiedni czas.

W maju dyrektor JPMorgan, Jamie Dimon przyznał, że konsumenci obsługiwani przez bank są zainteresowani cyfrowym złotem. Dodał jednak, że on sam pozostaje sceptykiem wobec Bitcoina.

Nie jestem zwolennikiem Bitcoina, tak naprawdę nie obchodzi mnie on. […] Z drugiej strony klienci są zainteresowani i nie mówię im, co mają robić. – powiedział Dimon dla Wall Street Journal w maju.

JPMorgan pozwali klientom inwestować w bitcoina otwierając fundusz BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.