JPMorgan podzielił się swoją kontrowersyjną opinią nt. potencjalnego bitcoinowego ETF-a BlackRock | Wiadomości | CrypS.

JPMorgan podzielił się swoją kontrowersyjną opinią nt. potencjalnego bitcoinowego ETF-a BlackRock

Jacek Walewski
bitcoin-btc Bitcoin [BTC]

W czasie, gdy wszyscy z zapartym tchem oczekują decyzji SEC dot. utworzenia bitcoiniwego ETF-a przez BlackRock, jeden z największych banków świata twierdzi, że znaczenie takiego potencjalnego funduszu jest przeceniane.


JPMorgan: nie ma się czym ekscytować!

Analitycy JPMorgan sugerują, że zatwierdzenie przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) funduszu spot bitcoina (ETF) raczej „nie zmieni zasady gry na rynkach kryptowalut”.  Mocno kontrastuje to jednak z opinią innych ekspertów. Ci ostatni wskazują, że ostatnie wydarzenia mogą mocno podbić kurs BTC. Chodzi np. o uruchomienie EDX, giełdy kryptowalut wspieranej przez Charles Schwab, Citadel Securities i Fidelity Digital Assets, czy właśnie składane przez duże podmioty wnioski o utworzenie funduszy ETF.

Potencjalne zatwierdzenie przez SEC bitcoinowych ETF-ów z fizycznym zabezpieczeniem raczej nie zmieni zasad gry na rynkach kryptowalut

– stwierdzili analitycy.

Spot bitcoin ETF-y istnieją od jakiegoś czasu poza Stanami Zjednoczonymi, w Kanadzie i Europie, ale nie udało im się przyciągnąć dużego zainteresowania inwestorów

– argumentują dalej swoje podejście eksperci z JP Morgana.

Dodali, że kanadyjski Purpose Bitcoin ETF (BTCC CN) istnieje od dwóch lat i wcale nie cieszy się zainteresowaniem inwestorów.

Ogólnie fundusze bitcoinowe, w tym fundusze oparte na kontraktach terminowych i fundusze z zabezpieczeniem fizycznym, nie wzbudziły zainteresowania inwestorów od drugiego kwartału 2021 r., a także nie skorzystały z odpływów inwestorów z funduszy ETF na złoto w ciągu ostatniego roku

– czytamy dalej w raporcie banku.

Czy JPMorgan ma rację?

Czy analitycy JPMorgana mają jednak rację? Niekoniecznie. Zapominają, że ETF-y w USA mogą przyciągnąć duży kapitał, znacznie większy niż ten z Europy czy Kanady. Do tego sam news o tym, że SEC zgadza się na utworzenie takiego funduszu, może napędzić ogromne wzrosty na rynku kryptowalut, z naciskiem na bitcoina. Warto dodać, że stworzenie funduszu będzie też kropką nad „i” w kwestii tego, czy BTC to towar.

Oczywiście kolejna, potencjalna hossa będzie owocem kilku czynników, a nie tylko decyzji dot. ETF. Nie zmienia to faktu, że będzie to pozytywna wiadomość dla inwestorów.

bitcoin-btcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.