Jeden z największych banków w Europie wprowadza na rynek własny token | Wiadomości | CrypS.

Jeden z największych banków w Europie wprowadza na rynek własny token

Redakcja
kbc bank

Belgijska grupa bankowa KBC Group wprowadziła na rynek powiązany z euro token cyfrowy o nazwie Kate Coin. Narzędzie to jest przeznaczone do stosowania w ramach ekosystemu organizacji i jej partnerów.


Zgodnie z komunikatem prasowym Kate Coin jest cyfrowym tokenem opartym na ekskluzywnym blockchainie opracowanym przez KBC. Klienci indywidualni będą mogli nabyć stabelcoin za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku. Instytucja kredytująca podkreśliła jednak, że token nie ma żadnej wartości poza ekosystemem KBC. Eric Loots, dyrektor ds. innowacji w grupie wyjaśnił:

Klient może zakupić Kate Coin jako nagrodę za lojalność, przy zakupie określonego produktu lub wykonaniu określonych czynności. Tokeny te można wykorzystać na przykład do uzyskania zniżki na inny produkt KBC.

Grupa KBC ostrzegła, że tokeny nie mogą być przekazywane innym użytkownikom ani wymieniane na euro.

Kate Coin jest wspierany przez rezerwy KBC i powiązany z euro, ale “nie jest kryptowalutą ani stabelcoinem”. Organizacja nazywa to narzędzie “programowalną monetą cyfrową”.

19 czerwca bank będzie testował token na festiwalu muzycznym Werchter Boutique. Pracownicy KBC będą mogli płacić za przekąski i napoje przy użyciu Kate Coin.

Grupa KBC jest jedną z największych organizacji bankowych w Europie. Na koniec 2021 r. zarządzała aktywami o wartości ~340,34 mld EUR.

Dla przypomnienia, w maju 2022 r. belgijski Urząd ds. Usług i Rynków Finansowych wprowadził obowiązek rejestracji giełd kryptowalutowych i operatorów portfeli powierniczych.

kbc bankreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.