Jeden z największych banków w Europie wprowadza na rynek własny token | Wiadomości | CrypS.

Jeden z największych banków w Europie wprowadza na rynek własny token

Zerelik Maciej
kbc bank

Belgijska grupa bankowa KBC Group wprowadziła na rynek powiązany z euro token cyfrowy o nazwie Kate Coin. Narzędzie to jest przeznaczone do stosowania w ramach ekosystemu organizacji i jej partnerów.


Zgodnie z komunikatem prasowym Kate Coin jest cyfrowym tokenem opartym na ekskluzywnym blockchainie opracowanym przez KBC. Klienci indywidualni będą mogli nabyć stabelcoin za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku. Instytucja kredytująca podkreśliła jednak, że token nie ma żadnej wartości poza ekosystemem KBC. Eric Loots, dyrektor ds. innowacji w grupie wyjaśnił:

Klient może zakupić Kate Coin jako nagrodę za lojalność, przy zakupie określonego produktu lub wykonaniu określonych czynności. Tokeny te można wykorzystać na przykład do uzyskania zniżki na inny produkt KBC.

Grupa KBC ostrzegła, że tokeny nie mogą być przekazywane innym użytkownikom ani wymieniane na euro.

Kate Coin jest wspierany przez rezerwy KBC i powiązany z euro, ale „nie jest kryptowalutą ani stabelcoinem”. Organizacja nazywa to narzędzie „programowalną monetą cyfrową”.

19 czerwca bank będzie testował token na festiwalu muzycznym Werchter Boutique. Pracownicy KBC będą mogli płacić za przekąski i napoje przy użyciu Kate Coin.

Grupa KBC jest jedną z największych organizacji bankowych w Europie. Na koniec 2021 r. zarządzała aktywami o wartości ~340,34 mld EUR.

Dla przypomnienia, w maju 2022 r. belgijski Urząd ds. Usług i Rynków Finansowych wprowadził obowiązek rejestracji giełd kryptowalutowych i operatorów portfeli powierniczych.

kbc bank
reklama
reklama