Japońskie giełdy kryptowalutowe chcą zwiększyć swoją konkurencyjność | Wiadomości | CrypS.

Japońskie giełdy kryptowalutowe chcą zwiększyć swoją konkurencyjność

Mariusz Przepiórka
Japonia nie wyemituje CBDC

Japońskie giełdy kryptowalutowe zamierzają zwiększyć swą konkurencyjność w porównaniu z zagranicznymi platformami handlowymi. Chcą to osiągnąć poprzez uproszczenie procesu wprowadzania notowań nowych kryptowalut.

Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association (JVCEA), organ samoregulacyjny zrzeszający 31 lokalnych giełd kryptowalutowych, przygotowuje się do wydania „zielonej listy” 18 powszechnie akceptowanych kryptowalut. Takie informacje przekazała lokalna agencja prasowa Nikkei.

Warunki wstępu na zieloną listę

Zielona lista ma na celu ograniczenie konieczności sprawdzania kryptowalut w JVCEA za każdym razem przed wprowadzeniem ich przez platformy transakcyjne. W prezentacji przeprowadzonej online przedstawiciele JVCEA stwierdzili, że aktywa cyfrowe zawarte na zielonej liście nie będą już podlegać kontroli.

Na powstającej zielonej liście znajdą się najpopularniejsze kryptowaluty w Japonii, w tym bitcoin (BTC), ether (ETH), ripple (XRP) i litecoin (LTC). Według doniesień agencji Nikkei, warunki dodania do zielonej listy obejmują m.in. konieczność notowania na trzech giełdach w Japonii, przy czym co najmniej jedna platforma handlowa musi notować dane aktywo cyfrowe przez co najmniej sześć miesięcy.

Wąska oferta japońskich platform transakcyjnych

Najnowsza inicjatywa JVCEA ma na celu zapewnienie inwestorom kryptowalutowym większych możliwości obrotu na regulowanych japońskich giełdach kryptowalut. W komunikacie agencji prasowej wskazano, że niektórzy decydenci z branży kryptowalut stwierdzili, iż traderzy rzucili się na giełdy, które nie mają licencji w Japonii, takie jak Binance, częściowo z powodu zbyt wąskiej oferty na lokalnych giełdach.

Według najnowszej oficjalnej listy kryptowalut będących przedmiotem obrotu na Binance, giełda kryptowalut obsługuje ponad 80 coinów. Coinbase, największa giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, która oficjalnie rozpoczęła działalność w Japonii w zeszłym roku, do tej pory uruchomiła obrót około 160 kryptowalutami.

Dla porównania, japońskie giełdy kryptowalutowe wspólnie notują obecnie około 40 kryptowalut. Giełda GMO Coin jest największą japońską giełdą kryptowalutową pod względem obsługiwanych kryptowalut, a na jej liście znajduje się 20 aktywów. Z kolei BitFlyer, jedna z największych giełd kryptowalut w Japonii, prowadzi obrót zaledwie pięcioma coinami.

Japonia nie wyemituje CBDCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.