Japonia ograniczy handel z dźwignią na giełdach kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Japonia ograniczy handel z dźwignią na giełdach kryptowalut

Michał Misiura
japonia ogranicza handel z dźwignią dla kryptowalut

Według zapowiedzi maksymalna dźwignia będzie ograniczona do dwu-krotności kwoty depozytu tradera.

Japonia jest jednym z najbardziej postępowych krajów w zakresie kryptowalut i uznaje je za oficjalny środek płatniczy. Regulująca rynek finansowy tego kraju Financial Services Agency postanowiła jednak podjąć działania zmierzające do ograniczenia handlu z dźwignią na giełdach kryptowalut.

Głównym powodem takiej decyzji jest chęć ograniczenia narastających strat ponoszonych przez traderów, a wynikających z dużej zmienności cen kryptowalut w ostatnim czasie. Obecnie maksymalna dźwignia mogła osiągać poziom czterokrotności depozytu, a FCA nie nakładała żadnych ograniczeń handlowych na krypto aktywa.

Zgodnie z zapowiedziami nowe regulacje wejdą w życie wiosną 2020 roku. W ten sposób Japonia idzie drogą wytyczoną przez USA i Europę. Różnica na razie jest taka, że Europa poważnie wkroczyła w branżę kryptowalut poprzez swą interwencję produktową ESMA, a japoński regulator dopiero zaczyna swą „regulacyjną zabawę”.

japonia ogranicza handel z dźwignią dla kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.