Janet Yellen wypowiedziała się o kryptowalutach w pozytywny sposób | Wiadomości | CrypS.

Janet Yellen wypowiedziała się o kryptowalutach w pozytywny sposób

Redakcja
yellen senat zatwierdzona

Sekretarz Skarbu USA Janet Yellen w przeszłości często krytykowała kryptowaluty. Tym razem jednak jej wypowiedź była pozytywna.

Yellen mówi, że kryptowaluty szybko się rozwijają

Dzisiejsze wypowiedzi Janet Yellen wskazują na to, że złagodziła ona swoje stanowisko w sprawie cyfrowych aktywów. Sekretarz podczas wywiadu dla CNBC przyznała, że “kryptowaluty bez wątpienia rozwijają się bardzo szybko”. Zapytana, czy jest mniej sceptyczna wobec nich niż kiedyś, Yellen przyznała, że “można z nich czerpać pewne korzyści”. Dodała również, iż Departament Skarbu “widzi, że innowacje w systemie płatności mogą być zdrową rzeczą.”

Sekretarz przekonywała, że choć nie jest przekonana, czy wzrosło wykorzystanie kryptowalut w płatnościach, to są one teraz częścią strategii inwestycyjnych wielu Amerykanów. Powiedziała jednak również, że wykazuje “odrobinę sceptycyzmu” wobec ich niewłaściwego wykorzystania. Według niej, wciąż niosą one uzasadnione obawy i ryzyko związane ze stabilnością finansową, ochroną konsumentów oraz nielegalnymi transakcjami.

Zapowiedziała, że Ministerstwo Skarbu chciałoby opracować rekomendacje, które stworzyłyby środowisko regulacyjne dla kryptowalut, a jednocześnie zachęcałyby do odpowiedzialnego rozwoju i innowacji. Wspomniała również, że administracja Bidena wydała ostatnio rozporządzenie wykonawcze, które powierza Skarbowi Państwa i innym agencjom pracę nad nowymi regulacjami dotyczącymi tego sektora.

Wcześniejsze wypowiedzi były krytyczne

Yellen w przeszłości była bardzo krytyczna wobec kryptowalut. W styczniu 2021 roku zasugerowała, że “są one używane, przynajmniej w sensie transakcyjnym, głównie do nielegalnych działań finansowych”. W lutym 2021 roku z kolei nazwała Bitcoina “ekstremalnie nieefektywnym” sposobem przeprowadzania transakcji finansowych, powołując się na ilość energii potrzebnej do jego wydobycia. Nazwała go również “ekstremalnie zmienną” i “wysoce spekulacyjną” inwestycją. Wcześniej, w 2018 roku, Yellen powiedziała podczas jednego z fintechowych wydarzeń, że z podobnych powodów “nie jest fanką” Bitcoina.

Obawy Yellen wydają się jednak być sprzeczne z innymi ustaleniami. Ostatnie badania firmy analitycznej Chainalysis sugerują, że każdego roku w latach 2017-2021 zaledwie 0,15%-3,4% krypto transakcji było związane z nielegalnymi działaniami

yellen senat zatwierdzonareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.