Jak potoczy się sprawa SEC vs Ripple? 3 scenariusze | Wiadomości | CrypS.

Jak potoczy się sprawa SEC vs Ripple? 3 scenariusze

Redakcja
sprawa Ripple vs SEC

Od prawie dwóch lat Ripple (XRP) jest uwikłane w proces sądowy z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Firma jest oskarżona przez amerykańskiego regulatora o sprzedawanie tokenów XRP jako papierów wartościowych bez posiadania niezbędnych do tego licencji.


Pozew trwa już dosyć długo. Wydaje się jednak, że powoli zbliżamy się do końca. Prawnik Ripple Jeremy Hogan przedstawił ostatnio trzy scenariusze, które mogą się teraz wydarzyć.

Ripple przegrywa

Byłaby to porażka dla obozu Ripple. Chociaż Hogan nie uważa, że jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz, pozostaje jak najbardziej możliwe, że Ripple wróci do domu z pustymi rękami.

Jedyne, co SEC zrobił dobrze, to zebranie wszystkich wypowiedzi, e-maili i filmów na YouTube od różnych pracowników Ripple mówiących o cenie XRP. Chodzi mi o to, że mieli osiem lat pracy. Sędzia Torres mógł spojrzeć na wszystkie te oświadczenia i zgodzić się z SEC.

Hogan ocenia szanse na to, że Ripple przegra proces sądowy na 30%.

Remis

Zdaniem Hogana może być też tak, że sędzia Torres w ogóle nie przyzna jednoznacznego zwycięstwa. Może to mieć miejsce, jeśli nie uzna żadnej ze stron za wystarczająco przekonującą. Według Hogana szanse na to, że tak się stanie wynoszą 18%.

Sędzia Torres decyduje, że wczesne serie sprzedaży XRP były emisjami papierów wartościowych, ale w pewnym momencie sprzedaż traci to oznaczenie i staje się sprzedażą non-securities.

Ripple wygrywa

Hogan zakłada jednak, że Ripple wygra i że sąd potwierdzi, iż sprzedaż tokenów XRP nie naruszyła żadnych zasad oraz nie można traktować jej jako emisję papierów wartościowych. Na taki scenariusz liczą inwestorzy XRP i według Jeremy’ego Hogana szanse na to, że Ripple rzeczywiście wygra, wynoszą około 50%.

Pierwszym powodem, dla którego myślę, że Ripple wygra, jest to, że spółka nie miała żadnych prawnych zobowiązań wobec nabywców XRP po tym, jak doszło do sprzedaży. Brak zobowiązań po sprzedaży. Innymi słowy nie może istnieć umowa inwestycyjna bez inwestycji.

sprawa Ripple vs SECreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.