Jacobi Asset Management otrzymał pozwolenie na uruchomienie Bitcoin ETF | Wiadomości | CrypS.

Jacobi Asset Management otrzymał pozwolenie na uruchomienie Bitcoin ETF

Konrad Juszczyk
Jacobi Asset Management uruchamia Bitcoin ETF

Jacobi Asset Management otrzymał zgodę Komisji Usług Finansowych Guernsey na uruchomienie funduszu giełdowego Bitcoin ETF.

Bitcoin ETF od Jacobi Asset Management

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, fundusz Jacobi Bitcoin ETF będzie notowany na giełdzie CBOE Europe, pod warunkiem zatwierdzenia notowań przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego FCA. Jamie Khurshid, dyrektor generalny Jacobi Asset Management, powiedział, że firma jest zadowolona z wprowadzenia na rynek nowego produktu, który będzie śledzić wydajność Bitcoina.

Usuwamy ryzyko inwestycji w kryptowaluty, usuwając ryzyko technologiczne związane z aktywami fizycznymi i ryzyko kontrahenta związane z tradycyjnymi funduszami lub produktami śledzącymi, które są nieuregulowanymi lewarowanymi instrumentami dłużnymi. – powiedział Khurshid.

W oczekiwaniu na zatwierdzenie przez organy regulacyjne notowań, inwestycje ETF będą dokonywane za pośrednictwem firmy zarządzającej funduszami Sigma Asset Management z siedzibą w Guernsey. Minimalna kwota inwestycji to 100 000 USD, przy czym fundusz jest otwarty tylko dla inwestorów instytucjonalnych oraz inwestorów profesjonalnych lub z dużym doświadczeniem. Warto również podkreślić, że ETF’y prawdopodobnie już wkrótce rozpoczną handel w Stanach Zjednoczonych.

Jacobi Asset Management uruchamia Bitcoin ETFreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.