Jacobi Asset Management otrzymał pozwolenie na uruchomienie Bitcoin ETF | Wiadomości | CrypS.

Jacobi Asset Management otrzymał pozwolenie na uruchomienie Bitcoin ETF

Konrad Juszczyk
Jacobi Asset Management uruchamia Bitcoin ETF

Jacobi Asset Management otrzymał zgodę Komisji Usług Finansowych Guernsey na uruchomienie funduszu giełdowego Bitcoin ETF.

Bitcoin ETF od Jacobi Asset Management

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, fundusz Jacobi Bitcoin ETF będzie notowany na giełdzie CBOE Europe, pod warunkiem zatwierdzenia notowań przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego FCA. Jamie Khurshid, dyrektor generalny Jacobi Asset Management, powiedział, że firma jest zadowolona z wprowadzenia na rynek nowego produktu, który będzie śledzić wydajność Bitcoina.

Usuwamy ryzyko inwestycji w kryptowaluty, usuwając ryzyko technologiczne związane z aktywami fizycznymi i ryzyko kontrahenta związane z tradycyjnymi funduszami lub produktami śledzącymi, które są nieuregulowanymi lewarowanymi instrumentami dłużnymi. – powiedział Khurshid.

W oczekiwaniu na zatwierdzenie przez organy regulacyjne notowań, inwestycje ETF będą dokonywane za pośrednictwem firmy zarządzającej funduszami Sigma Asset Management z siedzibą w Guernsey. Minimalna kwota inwestycji to 100 000 USD, przy czym fundusz jest otwarty tylko dla inwestorów instytucjonalnych oraz inwestorów profesjonalnych lub z dużym doświadczeniem. Warto również podkreślić, że ETF’y prawdopodobnie już wkrótce rozpoczną handel w Stanach Zjednoczonych.

Jacobi Asset Management uruchamia Bitcoin ETF
reklama
reklama