J0E007 zniknął po stracie 21 milionów | Wiadomości | CrypS.

J0E007 zniknął po stracie 21 milionów

Marek Lesiuk
giełdy kryptowalut Kryptowaluty

Znany trader kryptowalutowy o pseudonimie J0E007 przestawał dawać znaki życia. Uważany za swego rodzaju inwestycyjnego celebrytę z uwagi na swoje niekonwencjonalne, zwracające uwagę zachowania, ostatnio poniósł jednak olbrzymie straty, rzędu 21 milionów dolarów. Od tego czasu – zapadł się pod ziemię.

J0E007 to miano, pod którym anonimowy trader o nieortodoksyjnym podejściu występował na giełdzie Bitfinex. Uważany był za tzw. wieloryba, którego wpływ na rynek był na tyle znaczny, że przypisuje mu się nawet odpowiedzialność za niektóre wahania kursu bitcoina w bieżącym roku.

Strategia J0E007 polegała na grze na spadki bitcoina. Opierając się na tym założeniu, w lutym trader ten miał ponoć wzbogacić się o 10 milionów dolarów w ciągu kilku minut (nie tylko wykorzystujac przy tym spadek ceny bitcoina, ale też ponoć przyczyniając się do niego).

W związku jednakże z ostatnimi wzrostami, bilans krótkoterminowych pozycji J0E007 gwałtownie się załamał, do poziomu strat sięgających wspominanych 21 milionów. Od tego czasu zauważono, że zniknęło (bądź stało się niewidocznym dla publiczności) konto tradera na platformie Bitfinex-u, profil twitterowy oraz wszelkie inne ślady jego bieżącej aktywności.

giełdy kryptowalut
reklama
reklama