J0E007 zniknął po stracie 21 milionów | Wiadomości | CrypS.

J0E007 zniknął po stracie 21 milionów

Marek Lesiuk
giełdy kryptowalut Kryptowaluty

Znany trader kryptowalutowy o pseudonimie J0E007 przestawał dawać znaki życia. Uważany za swego rodzaju inwestycyjnego celebrytę z uwagi na swoje niekonwencjonalne, zwracające uwagę zachowania, ostatnio poniósł jednak olbrzymie straty, rzędu 21 milionów dolarów. Od tego czasu – zapadł się pod ziemię.

J0E007 to miano, pod którym anonimowy trader o nieortodoksyjnym podejściu występował na giełdzie Bitfinex. Uważany był za tzw. wieloryba, którego wpływ na rynek był na tyle znaczny, że przypisuje mu się nawet odpowiedzialność za niektóre wahania kursu bitcoina w bieżącym roku.

Strategia J0E007 polegała na grze na spadki bitcoina. Opierając się na tym założeniu, w lutym trader ten miał ponoć wzbogacić się o 10 milionów dolarów w ciągu kilku minut (nie tylko wykorzystujac przy tym spadek ceny bitcoina, ale też ponoć przyczyniając się do niego).

W związku jednakże z ostatnimi wzrostami, bilans krótkoterminowych pozycji J0E007 gwałtownie się załamał, do poziomu strat sięgających wspominanych 21 milionów. Od tego czasu zauważono, że zniknęło (bądź stało się niewidocznym dla publiczności) konto tradera na platformie Bitfinex-u, profil twitterowy oraz wszelkie inne ślady jego bieżącej aktywności.

giełdy kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.