Izrael może włączyć kryptowaluty do istniejących przepisów | Wiadomości | CrypS.

Izrael może włączyć kryptowaluty do istniejących przepisów

Redakcja
izrael

Izraelski Urząd Papierów Wartościowych (ISA) może zmienić trzy istniejące przepisy monetarne, aby włączyć do nich kryptowaluty.


Propozycje regulatora mają zapewnić inwestorom maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas obrotu aktywami cyfrowym. Są też przypomnieniem o niedawnym upadku FTX i poważnych stratach, jakie spowodował.

Izraelski regulator finansowy zaproponował, aby kryptowaluty zostały włączone do istniejącego w kraju ustawodawstwa dotyczącego papierów wartościowych. Wówczas będzie bezpośrednio nadzorował operacje z bitcoinem i altcoinami. Umieści również klasę aktywów w kategorii “instrumentów finansowych”, gdzie znajdują się również papiery wartościowe, marketing i wspólne inwestycje.

Potencjalna zmiana ma na celu zapewnienie izraelskim inwestorom dodatkowej ochrony i podkreślenie zaawansowania technologicznego sektora. ISA stwierdza:

Kryptowaluty są cyfrową reprezentacją wartości używaną do celów inwestycji finansowych i mogą być przenoszone i przechowywane elektronicznie za pomocą technologii distributed ledger lub innej technologii.

Technologia może zwiększyć efektywność ekonomiczną

Regulator uważa, że objęcie branży kryptowalut prawodawstwem może pozytywnie wpłynąć na gospodarkę Izraela, przyczyniając się do napływu zróżnicowanego kapitału.

Zaawansowana technologia w tych aktywach może prowadzić do efektywności ekonomicznej w wielu obszarach, zmniejszyć koszty, zaoszczędzić potrzebę pośredników i zoptymalizować sposób przekazywania informacji między podmiotami.

ISA dodała, że kryptowaluty stały się dominującą niszą na lokalnym rynku inwestycyjnym. Ponad 200 000 Izraelczyków ma ekspozycję na rynek. W dziedzinie tej działa też ponad 150 izraelskich firm.

Propozycja jest otwarta dla komentarzy publicznych do 12 lutego i może wejść w życie po sześciu miesiącach.

izraelreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.