IRS twierdzi, że zajmie BTC od osób niepłacących podatków | Wiadomości | CrypS.

IRS twierdzi, że zajmie BTC od osób niepłacących podatków

Maciej Żerelik
irs 1040 formularz

Podczas wirtualnej konferencji, która miała miejsce w tym tygodniu, zastępca naczelnego doradcy amerykańskiego urzędu skarbowego (IRS) – Robert Wearing stwierdził, że agencja będzie zajmować kryptowaluty, od osób, które naruszają przepisy podatkowe.

IRS zajmie tę własność i będzie próbował postępować zgodnie z typowymi procedurami, aby ją sprzedać i wykorzystać do pokrycia należności

– powiedział Wearing uczestnikom konferencji American Bar Association, zgodnie z Bloomberg Law.

Uprawnienia IRS do zajęcia aktywów takich jak bitcoin wynikają z zawiadomienia z 2014 r., w którym stwierdzono, że „wirtualna waluta jest traktowana jako własność dla celów federalnego podatku dochodowego”.

Równolegle z komentarzami Wearinga, wydaje się, że IRS zwiększa swoją zdolność do śledzenia podatników, którzy posiadają kryptowaluty i mogą zalegać z podatkami. Na początku tego miesiąca, IRS nawiązał współpracę z TaxBit, aby „zapewnić analizę danych i wsparcie w obliczaniu podatków dla podatników posiadających kryptowaluty”. Niedawno otrzymała również upoważnienie do zmuszenia giełd Kraken i Poloniex do dostarczenia danych na temat użytkowników, którzy przeprowadzali duże transakcje kryptowalutowe.

Wciąż jednak pozostaje pytanie, w jaki sposób IRS dokładnie określiłby stan posiadania BTC przez podatników, nie mówiąc już o zmuszeniu ich do zrzeczenia się swoich coinów. Ponieważ BTC to zdecentralizowana kryptowaluta, jej własność jest ostatecznie kwestią posiadania klucza prywatnego.

Żaden podmiot nie mógłby przejąć BTC bez uzyskania dostępu do kluczy, które mogą być zabezpieczone przez użytkowników na wiele sposobów. Ponadto, istnieje wiele warstw zwiększających prywatność i usług, które mogą pomóc inwestorom ukryć swoje tokeny przed osobami trzecimi.

irs 1040 formularzreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.