IRS twierdzi, że zajmie BTC od osób niepłacących podatków | Wiadomości | CrypS.

IRS twierdzi, że zajmie BTC od osób niepłacących podatków

Zerelik Maciej
irs 1040 formularz

Podczas wirtualnej konferencji, która miała miejsce w tym tygodniu, zastępca naczelnego doradcy amerykańskiego urzędu skarbowego (IRS) – Robert Wearing stwierdził, że agencja będzie zajmować kryptowaluty, od osób, które naruszają przepisy podatkowe.

IRS zajmie tę własność i będzie próbował postępować zgodnie z typowymi procedurami, aby ją sprzedać i wykorzystać do pokrycia należności

– powiedział Wearing uczestnikom konferencji American Bar Association, zgodnie z Bloomberg Law.

Uprawnienia IRS do zajęcia aktywów takich jak bitcoin wynikają z zawiadomienia z 2014 r., w którym stwierdzono, że „wirtualna waluta jest traktowana jako własność dla celów federalnego podatku dochodowego”.

Równolegle z komentarzami Wearinga, wydaje się, że IRS zwiększa swoją zdolność do śledzenia podatników, którzy posiadają kryptowaluty i mogą zalegać z podatkami. Na początku tego miesiąca, IRS nawiązał współpracę z TaxBit, aby „zapewnić analizę danych i wsparcie w obliczaniu podatków dla podatników posiadających kryptowaluty”. Niedawno otrzymała również upoważnienie do zmuszenia giełd Kraken i Poloniex do dostarczenia danych na temat użytkowników, którzy przeprowadzali duże transakcje kryptowalutowe.

Wciąż jednak pozostaje pytanie, w jaki sposób IRS dokładnie określiłby stan posiadania BTC przez podatników, nie mówiąc już o zmuszeniu ich do zrzeczenia się swoich coinów. Ponieważ BTC to zdecentralizowana kryptowaluta, jej własność jest ostatecznie kwestią posiadania klucza prywatnego.

Żaden podmiot nie mógłby przejąć BTC bez uzyskania dostępu do kluczy, które mogą być zabezpieczone przez użytkowników na wiele sposobów. Ponadto, istnieje wiele warstw zwiększających prywatność i usług, które mogą pomóc inwestorom ukryć swoje tokeny przed osobami trzecimi.

irs 1040 formularz
reklama
reklama