Irański parlamentarzysta: niech bank centralny nadozruje BTC jak pieniądze | Wiadomości | CrypS.

Irański parlamentarzysta: niech bank centralny nadozruje BTC jak pieniądze

Marek Lesiuk
parlament perski

Muhammad Husajn Farhangi, deputowany Islamskiego Parlamentu Iranu, we wtorkowym przemówieniu przed swoją izbą wezwał do objęcia obrotu kryptowalutowego nadzorem banku centralnego.

Według słów parlamentarzysty, Abdulnasser Hemmati, gubernator Centralnego Banku Iranu, powinien podjąć kroki w celu roztoczenia nadzoru swojej instytucji nad operacjami denominowanymi w bitcoinach, na zasadzie podobnej, na jakiej bank centralny nadzoruje obrót normalnej waluty.

Farhangi, członek parlamentarnej komisji przemysłu i górnictwa, uznał za niezrozumiałe, iż – biorąc pod uwagę fakt, że emisja i nadzór obiegu pieniądza stanowi kompetencję wspomnianego banku – kryptowaluty (spełniające jego zdaniem tę samą funkcję) znajdują się w gestii Ministerstwa Przemysłu, Górnictwa i Handlu.

Co więcej, nie omieszkał on także wypomnieć kręgom rządowym, że w dalszym ciągu nie doceniają one idei i potencjału cyberaktywów, mimo pewnego postępu w tej dziedzinie. To ostatnie twierdzenie w istocie ma pewne podstawy – irańska polityka względem kryptowalut pełna jest sprzeczności – niemniej krytykę tę należałoby odnieść także względem irańskiego parlamentu.

parlament perski
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.