Iran zapłaci za donosy na nielegalne kopalnie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Iran zapłaci za donosy na nielegalne kopalnie kryptowalut

Michał Misiura

Każdy kto doniesie na górnika, który nielegalne wydobywa kryptowaluty, ma dostać nagrodę w wysokości 20% opłat za energie jaka była zużywana podczas kopania.

Iran postanowił uregulować kopanie kryptowalut i każdy kto chce uczestniczyć w tym przemyśle, musi stosować się do przepisów narzucanych przez państwo. Górników obowiązują inne stawki za energię elektryczną, co więcej nie mogą prowadzić wydobycia w godzinach największego obciążenia sieci. Ponadto muszą ubiegać się o specjalną rządową licencję.

Aby „zachęcić” wszystkich kopaczy do zastosowania się do nowych przepisów, Iran postanowił stworzyć system nagród dla donosicieli, którzy ujawnią nielegalne kopalnie. W samym 2019 roku, rząd tego kraju przejął ponad 1000 koparek i to tylko z dwóch zlikwidowanych obiektów. Nagrody mogą tylko polepszyć te statystyki.

Pomimo regulacji, które wydają się być surowe, Iran zamierza wspierać branżę, oferując ulgi dla górników korzystających z odnawialnych źródeł energii. Także stawki za prąd, pomimo zwiększenia cen dla kopiących kryptowaluty, są bardzo konkurencyjne. Przemysł wydobywczy nie idzie jednak w parze z akceptacją kryptowalut, które wciąż nie są uznawane w Iranie za środek płatniczy. Rząd tego kraju raz na jakiś czas, wyraża zainteresowanie stworzeniem własnej cyfrowej waluty. Nie wiadomo jednak w jaki sposób i kiedy miałoby się to wydarzyć.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.