Iran wystawił ponad 1000 licencji na wydobycie kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Iran wystawił ponad 1000 licencji na wydobycie kryptowalut

Mariusz Przepiórka
mining kryptowalut w iranie

W ubiegłym roku rząd Iranu uregulował mining kryptowalut. Od tego czasu irańskie Ministerstwo Przemysłu, Górnictwa i Handlu udzieliło już ponad 1000 licencji na prowadzenie ich wydobycia.

Dzięki niskim kosztom elektryczności Iran w ostatnim czasie stał się prawdziwym zagłębiem kryptowalutowym. Zwróciło to jednak uwagę władz, które pokrywają część kosztów zużycia prądu. Początkowo działalność wydobywcza została zakazana, ale z czasem władze dostrzegły ekonomiczne korzyści takiej działalności i zaczęły udzielać licencje.

Badania prowadzone przez irańską ICT Guild Organization wykazały, że branża kryptowalutowa ma potencjał o wartości 8,5 mld USD. Stąd m.in. decyzja o licencjach na wydobycie kryptowalut. Dodatkowo rząd Iranu podjął decyzję o nałożeniu na kopalnie kryptowalut eksportowych stawek za prąd, co praktycznie eliminuje z tej branży osoby fizyczne i drobne firmy.

Po nałożeniu kolejnych sankcji na Iran władze kraju traktują branżę krypto jako dodatkowe źródło dochodu. Według doniesień rozważają nawet dotowanie kosztów zużycia energii elektrycznej, aby zwiększyć zainteresowanie branżą.

mining kryptowalut w iranie
reklama
reklama