Inwestycyjny oddział Google wspiera Digital Currency Group | Wiadomości | CrypS.

Inwestycyjny oddział Google wspiera Digital Currency Group

Mariusz Przepiórka
google znosi zakaz reklamowania kryptowaluty

Czołowa firma inwestycyjna Grayscale Investments zajmująca się aktywami cyfrowymi jest barometrem instytucjonalnego popytu na kryptowaluty, w szczególności bitcoina. Grayscale Bitcoin Trust może pochwalić się aktywami pod zarządem o wartości 39,7 mld USD. Teraz firma macierzysta otrzymała wyraźne wsparcie ze strony prominentnych osób z Doliny Krzemowej.

W niespotykanej rundzie finansowania, Digital Currency Group, spółka macierzysta Grayscale, przyciągnęła kilku poważnych inwestorów, w tym oddział giganta technologicznego Google, którzy stawiają na dalsze przyjęcie bitcoina i innych głównych kryptowalut. Wtórną rundę finansowania DCG o wartości 700 mln USD poprowadził SoftBank. Udział wzięły m.in. CapitalG, który jest funduszem wzrostu firmy Alphabet, macierzystej spółki Google, a także Ribbit Capital i inni. Fundusz CapitalG zarządza aktywami o wartości 3 mld USD.

Bitcoin z przestrzenią do wzrostów

Po tej poważnej rundzie finansowania wycena DCG osiąga 10 mld USD i jest to jeden z niewielu przypadków, gdy firma macierzysta Grayscale pozyskała kapitał zewnętrzny. Przed tą rundą DCG pozyskało w sumie 25 mln USD finansowania. Według prezesa DCG Barry’ego Silberta, cytowanego przez CNBC, firma nie planuje wejścia na giełdę.

Udział należącego do Google funduszu CapitalG w środku cyklu rekordowej hossy bitcoina wskazuje na to, że liderzy rynku są przekonani, że bitcoin ma jeszcze przestrzeń do wzrostu przed końcem bieżącego roku. Bitcoin nadal dominuje na rynku, a jego udział wynosi 44%, natomiast ethereum to obecnie nieco ponad 19% rynku. Biorąc pod uwagę historię bitcoina i status regulacyjny potwierdzony zatwierdzeniem funduszy inwestycyjnych opartych na BTC, instytucje w pierwszej kolejności inwestują w bitcoina.

Teraz, gdy regulatorzy zezwolili na obrót bitcoinowym funduszem ETF, Grayscale zamierza przekształcić swój bitcoinowy fundusz powierniczy w ETF rynku spot. Według cytowanego przez Bloomberga Davida LaValle’a, globalnego szefa ds. funduszy ETF w Grayscale, firma jest przekonana, że SEC zatwierdzi jej wniosek o bitcoinowy ETF do lipca 2022.

google znosi zakaz reklamowania kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.