Inwestorzy odwracają się od Terry, LUNA 2.0 traci 70% w dwa dni | Wiadomości | CrypS.

Inwestorzy odwracają się od Terry, LUNA 2.0 traci 70% w dwa dni

Mariusz Przepiórka
terra luna jak będzie przebiegać airdrop

Cena nowych tokenów LUNA ekosystemu Terra spadła o około 70% od czasu ponownego uruchomienia, które przeprowadzono 28 maja.


W ramach planu odbudowy, przedstawionego przez założyciela Terraform Labs Do Kwona, nowe tokeny LUNA, określane również jako Terra 2.0, trafiły na adresy zakwalifikowanych inwestorów. Wcześniejsze tokeny ekosystemu zamieniły się w Lunę Classic (LUNC) oraz TerraClassicUSD (USTC).

Wiele wskazuje na to, że nowe tokeny nie zyskały uznania wśród inwestorów, a niektórzy żartują w mediach społecznościowych, że jedynym powodem nabycia LUNA 2.0 jest to, aby „załapać” się na airdrop tokenów LUNA 3.0, gdy obecne spadną do zera. Według danych CoinGecko, wartość Terry 2.0 spadła o około 69% od otwarcia, które w sobotę wynosiło 18,87 USD. Obecnie cena tokena wynosi około 6,67 USD.

Terra LUNA 2.0 - 14:00/30.05.2022 - CoinGecko
Terra LUNA 2.0 – 14:00/30.05.2022 – CoinGecko

Wydaje się, że gwałtowny spadek kursu na tym etapie może sugerować brak wiary inwestorów w przyszłość projektu Do Kwona. Wiele osób informuje na Twitterze, że zamiast tego chcą odzyskać niewielką część swojego wcześniej utraconego kapitału i całkowicie odciąć się od projektu.

Użytkownicy Terra niezadowoleni ze zrzutu tokenów

Giełda Binance zamierza rozpocząć wieloletnią dystrybucję LUNA do uprawnionych użytkowników począwszy od 31 maja, wraz z wprowadzeniem tokena do obrotu za pośrednictwem Innovation Zone, dedykowanej strefy handlowej dla zmiennych i wysoce ryzykownych aktywów.

Niektórzy członkowie społeczności internetowej, którzy wskazywali zamiar zakupu tokenów LUNA po zakończeniu zamieszania przewidują, że po zrzucie na Binance wystąpią kolejne spadki wartości. Nie brakuje również osób niezadowolonych z ilości otrzymanych tokenów. Jeden z użytkowników Twittera wskazał, że stracił na tokenach LUNA 300 ooo dolarów, a w ramach zrzutu otrzymał 59 USD.

terra luna jak będzie przebiegać airdrop
reklama
reklama