Integracja MetaMask i Ledger znów działa | Wiadomości | CrypS.

Integracja MetaMask i Ledger znów działa

Redaktor: Albert Czajkowski
Integracja MetaMask i Ledger znów działa

Kilka miesięcy temu Chromium, silnik przeglądania obsługujący przeglądarkę Google Chrome, Opera, Brave i wiele innych, wprowadził aktualizacje, które wpłynęły na sposób, w jaki MetaMask łączył się z portfelem sprzętowym Ledger Nano. W efekcie utrudniło to zabezpieczanie konta MetaMask z portfelem sprzętowym od największego producenta krypto-portfeli.

Problemem została dotknięta cała społeczność Web3, jednak deweloperzy obu zainteresowanych firm ciężko pracowali nad przywróceniem pełnej funkcjonalności. Udało się to osiągnąć w tym tygodniu, o czym poinformowali zarówno MetaMask, jak i Ledger, odsyłając do aktualizacji MetaMask w wersji 10.5.0. MetaMask i Ledger poinformowały również o nowym charakterze współpracy w zakresie ułatwienia użytkowania portfela i poprawy bezpieczeństwa.

Aktualizacje utrudniły łączność

Problemy społeczności MetaMask i Ledger z łącznością pojawiły się w maju 2021, gdy dwie popularne przeglądarki Chrome i Brave wprowadziły aktualizacje, które przerwały poprzednie metody integracji. To nie pierwszy raz, gdy firmy stojące za przeglądarkami internetowymi utrudniają MetaMask komunikację z portfelami sprzętowymi.

Majowa aktualizacja wprowadziła dodatkowe ograniczenia do metod uwierzytelniania, które były wymagane do funkcjonowania integracji Ledger-MetaMask. Firmy zastosowały integrację Ledger Live, która była w stanie pomóc niektórym użytkownikom, ale to nadal nie rozwiązywało wszystkich problemów z łączeniem użytkowników MetaMask z portfelami Ledger.

Przywrócono pełną funkcjonalność

Pełne rozwiązanie problemów z łącznością zajęło MetaMask i Ledger kilka miesięcy. Firmy poświęciły na to wiele czasu, chcąc mieć pewność, że najpopularniejsze metody łączności sprzętu i oprogramowania nie będą doświadczać żadnych problemów.

Począwszy od wersji 10.5.0 rozszerzenia MetaMask, obsługa portfela Ledger została zaktualizowana, aby zapewnić najlepsze doświadczenia ze wspólnego użytkowania Ledger i MetaMask. Po wprowadzeniu nowej aktualizacji firmy odchodzą od łączenia Ledger Live i będą stosować płynną integrację bezpośrednio między urządzeniem Ledger i MetaMask, dzięki czemu połączenie będzie stabilne i bezpieczne.

Integracja MetaMask i Ledger znów działareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.