Indyjskie firmy muszą deklarować krypto transakcje | Wiadomości | CrypS.

Indyjskie firmy muszą deklarować krypto transakcje

Zerelik Maciej
Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

Środowisko kryptowalut w Indiach wciąż boryka się z niepewnością regulacyjną. Teraz rząd nakazał firmom ujawnienie szczegółów dotyczących ich transakcji i udziałów w kryptowalutach.

Zgodnie z dokumentem opublikowanym 24 marca, zarówno publiczne, jak i prywatne firmy w Indiach muszą ujawnić szczegóły dot. swoich działań związanych z kryptowalutami. Nowa zasada wynika z poprawki wprowadzonej przez Ministerstwo Spraw Korporacyjnych kraju do Harmonogramu III ustawy o spółkach, 2013.

Każda firma musi teraz przedstawić swoje zyski lub straty poniesione na inwestycjach lub handlu kryptowalutami oraz stan portfela kryptowalut na dzień sprawozdawczy. Oprócz tego mają również raportować zaliczki wpłacone przez klientów na poczet inwestycji lub handlu kryptowalutami.

Niektórzy pochwalili najnowsze posunięcie, stwierdzając, że może ono być korzystne dla indyjskiego sektora kryptowalutowego. Shivam Thakral, współzałożyciel i dyrektor generalny lokalnej giełdy kryptowalutowej BuyUcoin, powiedział:

To ważny krok w kierunku uregulowania aktywów kryptowalutowych w Indiach i przyniesie dużo przejrzystości w raportowaniu / zgłaszaniu inwestycji kryptowalutowych. Ruch ten zwiększy instytucjonalną adopcję aktywów kryptowalutowych w Indiach i przeniesie indyjski przemysł kryptowalutowy do następnej fazy wzrostu.

Zmiana wejdzie w życie 1 kwietnia 2021 roku.

Zmieniające się podejście regulacyjne w Indiach

Nowe zasady przychodzą w następstwie spekulacji, że rząd planuje całkowity zakaz kryptowalut. Jeszcze w styczniu ustawodawcy zaproponowali projekt ustawy, która zakazałaby wszystkich prywatnych cyfrowych walut.

Po tej propozycji, w lutym pojawiły się doniesienia, że Securities and Exchange Board of India (SEBI) może zakazać promotorom pierwszych ofert publicznych (IPO) pozyskiwania funduszy w kryptowalutach. Zgodnie z doniesieniami, istniały obawy, że promotorzy IPO wykorzystają zebrane coiny do spekulacji.

Indyjski minister finansów powiedział jednak w marcu, że rząd nie dąży do całkowitego zamknięcia rodzącego się przemysłu.

Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach
reklama
reklama