Indyjskie firmy muszą deklarować krypto transakcje | Wiadomości | CrypS.

Indyjskie firmy muszą deklarować krypto transakcje

Redakcja
Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

Środowisko kryptowalut w Indiach wciąż boryka się z niepewnością regulacyjną. Teraz rząd nakazał firmom ujawnienie szczegółów dotyczących ich transakcji i udziałów w kryptowalutach.

Zgodnie z dokumentem opublikowanym 24 marca, zarówno publiczne, jak i prywatne firmy w Indiach muszą ujawnić szczegóły dot. swoich działań związanych z kryptowalutami. Nowa zasada wynika z poprawki wprowadzonej przez Ministerstwo Spraw Korporacyjnych kraju do Harmonogramu III ustawy o spółkach, 2013.

Każda firma musi teraz przedstawić swoje zyski lub straty poniesione na inwestycjach lub handlu kryptowalutami oraz stan portfela kryptowalut na dzień sprawozdawczy. Oprócz tego mają również raportować zaliczki wpłacone przez klientów na poczet inwestycji lub handlu kryptowalutami.

Niektórzy pochwalili najnowsze posunięcie, stwierdzając, że może ono być korzystne dla indyjskiego sektora kryptowalutowego. Shivam Thakral, współzałożyciel i dyrektor generalny lokalnej giełdy kryptowalutowej BuyUcoin, powiedział:

To ważny krok w kierunku uregulowania aktywów kryptowalutowych w Indiach i przyniesie dużo przejrzystości w raportowaniu / zgłaszaniu inwestycji kryptowalutowych. Ruch ten zwiększy instytucjonalną adopcję aktywów kryptowalutowych w Indiach i przeniesie indyjski przemysł kryptowalutowy do następnej fazy wzrostu.

Zmiana wejdzie w życie 1 kwietnia 2021 roku.

Zmieniające się podejście regulacyjne w Indiach

Nowe zasady przychodzą w następstwie spekulacji, że rząd planuje całkowity zakaz kryptowalut. Jeszcze w styczniu ustawodawcy zaproponowali projekt ustawy, która zakazałaby wszystkich prywatnych cyfrowych walut.

Po tej propozycji, w lutym pojawiły się doniesienia, że Securities and Exchange Board of India (SEBI) może zakazać promotorom pierwszych ofert publicznych (IPO) pozyskiwania funduszy w kryptowalutach. Zgodnie z doniesieniami, istniały obawy, że promotorzy IPO wykorzystają zebrane coiny do spekulacji.

Indyjski minister finansów powiedział jednak w marcu, że rząd nie dąży do całkowitego zamknięcia rodzącego się przemysłu.

Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.