Indyjska giełda WazirX wprowadzi DeFi pomimo niepewnych regulacji | Wiadomości | CrypS.

Indyjska giełda WazirX wprowadzi DeFi pomimo niepewnych regulacji

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wazirx

WazirX, jedna z wiodących giełd kryptowalutowych w Indiach, ogłosiła dziś, że wraz we współpracy z siecią Matic, przygotowuje się do opracowania i wprowadzenia na rynek swojego pierwszego zdecentralizowanego produktu finansowego.

Produkt jest już w fazie rozwoju

W ogłoszeniu, firma stwierdziła, że wprowadzi na rynek protokół Automated Market Maker (AMM). Nischal Shetty, CEO WazirX, podzielił się informacją, że produkt jest już obecnie w fazie rozwoju, a do końca września tego roku firma planuje uruchomić wersję testnetową.

AMM jest formą smart kontraktu, który ma zastąpić księgi zamówień stosowane na tradycyjnych giełdach. Tworzą one pulę płynności, w której tokeny są automatycznie wymieniane za pomocą algorytmu w zdecentralizowanym ekosystemie.

Tłumacząc powód wyboru sieci Matic, giełda podkreśliła, że sieć ta zapewnia większą skalowalność i przepustowość niż Ethereum.

Projekt jest skierowany do klientów detalicznych i instytucjonalnych

Shetty powiedział, że poprzez swój nowy projekt DeFi, WazirX zamierza pozyskać zarówno nowych detalicznych użytkowników giełdy oraz nowe fundusze instytucjonalne.

Jak powiedział prezes zarządu WazirX, produktem końcowym nowej inicjatywy ma być pozyskanie użytkowników do udziału w “puli płynności” w zamian za tokeny WRX. Pozwoli to również funduszom instytucjonalnym wykorzystać płynność DeFi do realizacji swoich transakcji.

Shetty dodał, że aby zapewnić dodatkową płynność, WazirX będzie współpracował z dostawcami płynności, jednak póki co wstrzymał się od wymieniania potencjalnych partnerów.

Na razie, nowy produkt DeFi zostanie wprowadzony na rynek oddzielnie od giełdy WazirX, ale Shetty dodał, że firma planuje prace nad “głębszą integracją pomiędzy tymi dwoma platformami”.

Jeśli chodzi o wpływ niepewnych krypto regulacji w Indiach na projekt, Shetty powiedział, że jest “przekonany o pozytywnych przepisach kryptowalutowaych nadchodzących w Indiach”.

wazirxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.