Indyjska giełda uruchamia platformę edukacyjną dedykowaną technologii blockchain | Wiadomości | CrypS.

Indyjska giełda uruchamia platformę edukacyjną dedykowaną technologii blockchain

Zerelik Maciej
coindcx

Indyjska giełda CoinDCX uruchomiła platformę edukacyjną dedykowaną kryptowalutom oraz technologii blockchain. Celem CoinDCX Learn jest zapewnienie niezbędnej edukacji mieszkańcom Indii, aby mogli oni w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w cyfrowych aktywach.

Akademia kryptowalut i technologii blockchain

Jak napisano na stronie internetowej giełdy, platforma CoinDCX Learn jest akademią blockchaina i kryptowalut, na której znajdują się przewodniki, artykuły, kursy i wykłady. Prezes giełdy i współzałożyciel firmy, Sumit Gupta powiedział:

„Dzięki możliwościom przyspieszenia integracji finansowej w Indiach, a także otwarciu bramek dla nowych form inwestowania, kryptowaluty mogą przynieść korzyści wszystkim. Aby jednak mieszkańcy Indii mogli w pełni korzystać z kryptowalut, musimy stworzyć podstawy poprzez odpowiednią edukację. Z DCX Learn, chcemy dostarczyć użytkownikom wiedzę niezbędną do poruszania się po rynkach kryptograficznych”.

Celem platformy jest wyjaśnienie koncepcji kryptowalut poprzez infografiki, filmy instruktażowe i treści, które powinny być zrozumiałe dla początkujących użytkowników

CoinDCX twierdzi, że dobrze zorientowani użytkownicy są mniej podatni na oszustwa lub zgubienie prywatnych kluczy do portfela. Ponadto giełda zauważa, że osoby, które rozumieją jak działa technologa łańcuchów bloków, mogą łatwiej stwierdzić, czy jej zastosowanie może pozytywnie wpłynąć na rozwój ich biznesów.

Edukacja mas na temat kryptowalut i blockchaina

Blockchain i kryptowaluty to wciąż nowe technologie, które nie są jeszcze szeroko rozumiane przez zwykłych ludzi. Aby temu zaradzić, różne instytucje edukacyjne i firmy zaczynają oferować specjalne kursy.

Wcześniej w tym miesiącu indyjski gigant IT – Tech Mahindra rozpoczął współpracę ze start-upem edukacyjnym Idealabs, aby stworzyć certyfikowane kursy technologii blockchain.

Ponadto, kanadyjski uniwersytet York University School of Continuing Studies ogłosił pod koniec maja dwa kierunki związane z blockchainem, a australijski RMIT University stworzył dwa programy podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego i technologii łańcuchów bloków.

coindcx
reklama
reklama