Ilość środków w funduszach kryptograficznych osiągnęła rekordowy poziom 72,3 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Ilość środków w funduszach kryptograficznych osiągnęła rekordowy poziom 72,3 mld USD

Konrad Juszczyk
55% największych banków posiada ekspozycję na krypto i blockchain

Napływ środków do produktów opartych o aktywa cyfrowe od 9 do 15 października wyniósł 80 mln USD, a łączna kwota środków w takich produktach wzrosła do nowego rekordu 72,3 mld USD.

Masowy napływ środków do funduszy instytucjonalnych

Zgodnie z najnowszym raportem CoinShares instytucjonalny napływ do produktów kryptowalutowych drastycznie wzrósł w zeszłym tygodniu. Łączne aktywa posiadane przez menedżerów instytucjonalnych osiągnęły 72,3 miliarda dolarów na tydzień kończący się w niedzielę 17 października, co jest najwyższym poziomem w historii. Dla porównania, instytucjonalne zasoby kryptowalut były warte 57 miliardów dolarów w marcu i osiągnęły 71,6 miliardów dolarów w maju.

Dane Coinshares

Poza Bitcoinem (BTC) największe wpływy udziałów odnotowała Polkadot (DOT) oraz Cardano (ADA) – odpowiednio 3,6 mln USD i 2,7 mln USD. Jeżeli chodzi zaś o dostawców, którzy odnotowali największe tygodniowe wpływy to ETC Group i 21Shares, odpowiednio 63,6 mln USD i 19,3 mln USD.

Zatwierdzenie bitcoinowych ETF-ów opartych na kontraktach futures może doprowadzić do znacznego napływu środków od amerykańskich inwestorów. W pierwszym kwartale odegrali oni znaczącą rolę w dynamice funduszy kryptograficznych. – skomentowali analitycy CoinShares.

Co dalej?

Bitcoin osiąga najwyższe tygodniowe zamknięcie w historii, a najwięksi gracze wchodzą masowo do gry. Cyfrowe złoto rośnie w oczekiwaniu na pojawienie się na rynku w najbliższej przyszłości dwóch funduszy giełdowych (ETF) opartych na kontraktach terminowych. ProShares Bitcoin Strategy ETF ma rozpocząć handel na nowojorskiej giełdzie już dziś. Notowanie ETF’ów w Stanach Zjednoczonych może przyciągnąć nowych inwestorów na rynek kryptowalut, dając im znany i wysoce regulowany pojazd, w którym mogą parkować swoje aktywa. Dzisiejszy dzień może być preludium do dynamicznego lotu pierwszej kryptowaluty na nowsze szczyty.

55% największych banków posiada ekspozycję na krypto i blockchainreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.