Ile zarabiają krypto influencerzy na Twitterze? | Wiadomości | CrypS.

Ile zarabiają krypto influencerzy na Twitterze?

Zerelik Maciej
Anonimowy twórca Shiba Inu kasuje zawartość twittera i bloga

Krążący po sieci arkusz kalkulacyjny ujawnił stawki Twitterowych influencerów za promowanie kryptowalutowych projektów.


Shillerzy mogą zgarniać tysiące dolarów zysku

Lista, opublikowana w poniedziałek przez ZachXBT, wymienia 114 osób, które rzekomo „shillują” projekty związane z kryptowalutami i blockchainem:

W rozmowie z Vice, ZachXBT powiedział, że dane na liście zostały zebrane od firmy marketingowej, ale nie określił jakiej. Na jej czele znajdują się takie nazwiska, jak gracz NHL Zach Boychuk, gwiazda MLB Steve Ascher, aktorka z Bollywood Nikita Sachdev, brytyjski raper ZUBY, aktorka Lindsay Lohan i różni inni celebryci.

Wyliczono również, że 114 wymienionych osób pobiera łącznie 80 000 dolarów za tweeta i 40 000 dolarów za retweet. Niektóre osoby żądają jednak znacznie mniej – 120 dolarów za tweeta i 10 dolarów za retweet. Z kolei Lindsay Lohan miała pobierać 25 tys. dolarów za tweet i 20 tys. dolarów za retweetowanie.

ZachXBT zwrócił szczególną uwagę na promowanie przez Lohan projektu MetaNetflix opartego na łańcuchu BNB. Cena tego projektu spadła do zera w grudniu po promocyjnym tweecie celebrytki.

Problemem jest ujawnienie, a nie promocja

Pomimo wycieku, nie wiadomo, jak wiele nieuczciwej działalności faktycznie ma miejsce wśród wymienionych kont, ponieważ niektóre z nich jasno dają do zrozumienia, że promują projekty dla pieniędzy. Według ZachXBT, problem nie polega jednak na pieniądzach, ale na tym, że influencerzy nie ujawniają tego faktu.

Nie wszyscy na liście robią nieujawnione shille, ale zdecydowana większość nazwisk, które tam widzę, robi to.

Problemem jest także promowanie oszustw. Jason Koebler z portalu Vice skontaktował się z kilkoma osobami z listy i zapytał, czy weryfikują one projekty. Według niego niektóre konta oceniają produkty jedynie na podstawie pierwszego wrażenia, podczas gdy inne kasują posty, jeśli okażą się one być scamem.

Anonimowy twórca Shiba Inu kasuje zawartość twittera i bloga
reklama
reklama