Idą ciekawe czasy dla bitcoina - twierdzi PlanB | Wiadomości | CrypS.

Idą ciekawe czasy dla bitcoina – twierdzi PlanB

Karolina Zawodnik
bitcoin

Popularny analityk z ponad 1,8 mln obserwatorów na Twitterze podzielił się ciekawymi spostrzeżeniami na temat BTC. Przedstawił on wskaźnik, który prognozuje zwyżkowy trend dla tej kryptowaluty. 


PlanB przeprowadził analizę zrealizowanej ceny bitcoina, sugerując obok, że mogą nadejść ciekawe czasy dla największej z wirtualnych walut. 

Prognozowany wzrost na bitcoinie

Zgodnie z przedstawionymi danymi, na wykresie BTC zaszła interesująca konfiguracja. Linia obrazująca 5-miesięczną zrealizowaną cenę bitcoina wzniosła się ponad 2-letnią zrealizowaną cenę tej kryptowaluty. 

Należy przypomnieć, że omawiany wskaźnik zrealizowanej ceny jest obliczany, jako suma wartości monet BTC w momencie ich zakupu, podzielona przez podaż bitcoina znajdującą się w obiegu. Dostarcza on informacji na temat średniego kosztu, po którym zakupiono tę kryptowalutę. 

PlanB zaznaczył, iż w przeszłości opisane przez niego zjawisko sygnalizowało trend zwyżkowy dla bitcoina. Inwestorzy zwykle wykorzystują ten sam wskaźnik do oceny rynku BTC. 

Aktualne wzniesienie się 5-miesięcznej zrealizowanej ceny bitcoina ponad 2-letnią, odbierane jest pozytywnie. W odwrotnej sytuacji większość handlowców BTC wykazuje straty, przy czym rządzi nimi strach i niepewność. 

Kurs BTC z niewielkimi wahaniami

W ostatnim czasie zmienność na bitcoinie spadła do historycznych minimów. Co więcej, kryptowaluta ta od kilku miesięcy porusza się w niewielkim przedziale handlowym. W chwili pisania tego tekstu za jednego bitcoina trzeba zapłacić nieco ponad 29,6 tys. dolarów. Zmiana cenowa w zakresie dobowym nie przekracza nawet 1%. 

Choć emocje wśród inwestorów BTC pozostają neutralne, niektórzy eksperci wieszczą wzrosty, które mają zostać wywołane zbliżającym się Halvingiem. PlanB również wydał ciekawą prognozę na ów temat, sugerując jakiś czas temu, iż kurs bitcoina odzyska utracony poziom 50 tys. dol. jeszcze przed tym wydarzeniem. Największa z kryptowalut musiałaby wzrosnąć o ponad 68%, aby zrealizować ten cel. 

Wspomniany ekspert pozostaje na tyle optymistycznie nastawiony do BTC, że twierdzi, iż niekupienie bitcoina po aktualnych cenach byłoby dla wielu inwestorów dużym błędem. Uznał on, iż to tak, jakby ktoś przegapił okazję na nabycie tej kryptowaluty za 10 tys. dol. w 2019 i 2020 r.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.