Huobi wprowadza narzędzie wykrywające nielegalne transakcje | Wiadomości | CrypS.

Huobi wprowadza narzędzie wykrywające nielegalne transakcje

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut huobi

Według raportu opublikowanego przez Chainalysis giełdy Huobi i Binance miały największe problemy z nielegalnymi transakcjami. Raport dotyczył przestępczości kryptowalutowej i w jego efekcie obie giełdy stały się obiektem krytyki.

Aby zatrzeć to niekorzystne wrażenie, giełda Huobi postanowiła wdrożyć narzędzie Star Atlas. Ma ono służyć do monitorowania nielegalnych transakcji kryptowalutowych i może współpracować z innymi podobnymi narzędziami. Wiceprezes Huobi Ciara Sun zapewnia, że Star Atlas będzie wykrywał przestępstwa takie jak pranie pieniędzy i oszustwa kryptowalutowe.

Star Atlas jest podobny do narzędzi wypracowanych przez Chainalysis, Elliptic i Ciphertrace. Ciara Sun jednak wierzy, że dzięki dużemu doświadczeniu na rynku Huobi ma pewną przewagę nad konkurencją. Rozważa również współpracę z dużymi graczami, takimi jak Chainalysis i CryptoCompare. Spółki uzupełniają się, ponieważ Huobi zgromadziła dużą bazę danych z rynków azjatyckich, natomiast inne giełdy posiadają dane z rynków zachodnich.

giełda kryptowalut huobi
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.