Huobi wprowadza narzędzie wykrywające nielegalne transakcje | Wiadomości | CrypS.

Huobi wprowadza narzędzie wykrywające nielegalne transakcje

Mariusz Przepiórka
giełda kryptowalut huobi

Według raportu opublikowanego przez Chainalysis giełdy Huobi i Binance miały największe problemy z nielegalnymi transakcjami. Raport dotyczył przestępczości kryptowalutowej i w jego efekcie obie giełdy stały się obiektem krytyki.

Aby zatrzeć to niekorzystne wrażenie, giełda Huobi postanowiła wdrożyć narzędzie Star Atlas. Ma ono służyć do monitorowania nielegalnych transakcji kryptowalutowych i może współpracować z innymi podobnymi narzędziami. Wiceprezes Huobi Ciara Sun zapewnia, że Star Atlas będzie wykrywał przestępstwa takie jak pranie pieniędzy i oszustwa kryptowalutowe.

Star Atlas jest podobny do narzędzi wypracowanych przez Chainalysis, Elliptic i Ciphertrace. Ciara Sun jednak wierzy, że dzięki dużemu doświadczeniu na rynku Huobi ma pewną przewagę nad konkurencją. Rozważa również współpracę z dużymi graczami, takimi jak Chainalysis i CryptoCompare. Spółki uzupełniają się, ponieważ Huobi zgromadziła dużą bazę danych z rynków azjatyckich, natomiast inne giełdy posiadają dane z rynków zachodnich.

giełda kryptowalut huobi
reklama
reklama