Hongkong: nowy system regulacyjny w branży aktywów wirtualnych | Wiadomości | CrypS.

Hongkong: nowy system regulacyjny w branży aktywów wirtualnych

Anna Sutowicz
HongKong nowe regulacje branży kryptowalut

Władze Hongkongu wdrażają nowy system regulacyjny w branży kryptowalut. Poinformował o tym Sekretarz do spraw Usług Finansowych i Skarbu, Christopher Hui Ching-yu. Ich celem jest stworzenie sprawiedliwej równowagi między wirtualnymi aktywami i tradycyjnymi instytucjami finansowymi.

Sekretarz ds. Usług Finansowych i Skarbu Hongkongu Christopher Hui Ching-yu poinformował w liście do prekursorów branży kryptowalut o nowych działaniach regulacyjnych. Celem nowelizacji legislacyjnych jest stworzenie sprawiedliwej równowagi w wymogach pomiędzy wirtualnymi aktywami i tradycyjnymi instytucjami finansowymi w kwestiach takich jak przeciwdziałanie praniu pieniędzy, finansowanie terroryzmu i w zakresie ochrony inwestorów. Wdrażane środki mają uwzględniać najnowsze trendy rozwojowe i regulacyjne na rynku międzynarodowym, jak również uwzględniać lokalną sytuację. Obejmują trzy obszary:

  1. ustanowienie systemu licencjonowania dla dostawców usług branży aktywów wirtualnych,
  2. regulacje związane z płatnościami stablecoin,
  3. dostarczanie tradycyjnym instytucjom finansowym (FI) wytycznych dotyczących oferowania klientom usług związanych z branżą aktywów wirtualnych.

W liście do prekursorów branży, Christopher Hui Ching-yu stwierdził:

Rozważamy potrzebę wprowadzenia innego systemu regulacyjnego dla 'stablecoins’, ponieważ charakter tego konkretnego typu aktywów wirtualnych sprawia, że ​​jest bardziej prawdopodobne, że będzie on używany do celów płatniczych, a zatem może stwarzać ryzyko inne niż związane z pozostałymi wirtualnymi aktywami, np. czy istnieje solidny mechanizm wspierania jego wartości lub wpływu na rzeczywistą działalność gospodarczą w przypadku zakłócenia jego funkcji płatniczej.

Dodał także, że z uwagi na oparty na technologii charakter handlu wirtualnymi aktywami planowane jest nałożenie wymagań odnoszących się do potencjalnych zagrożeń.

W styczniu tego roku, Hongkong Monetary Authority (HKMA) zainicjował konsultacje, by zasięgnąć opinii publicznej i opinii członków sektora. Celem konsultacji było uzyskanie wstępnych informacji na temat tego, w jaki sposób regulować stablecoiny.

Sekretarz deklaruje, że w ubiegłym miesiącu o planach regulacyjnych poinformowano również Panel do spraw Finansowych Rady Legislacyjnej (LegCo). Na podstawie zebranych od LegCo opinii i konsultacji społecznych jeszcze w tym roku mają zostać przygotowane nowelizacje legislacyjne. Christopher Hui Ching-yu zachęca wszystkich członków branży aktywów wirtualnych do podzielenia się swoimi poglądami w tej sprawie.

HongKong nowe regulacje branży kryptowalut
reklama
reklama