Holenderski bank centralny nałożył 3,3 mln EUR kary na Binance | Wiadomości | CrypS.

Holenderski bank centralny nałożył 3,3 mln EUR kary na Binance

Mariusz Przepiórka
binance

Holenderski Bank Centralny ukarał giełdę kryptowalut Binance grzywną w wysokości 3,325 mln EUR (3,37 mln USD) za dalsze oferowanie usług obywatelom Holandii bez wymaganej rejestracji. W poniedziałek bank opublikował oficjalny komunikat w tej sprawie.


De Nederlandsche Bank (DNB) wymaga od dostawców usług aktywów wirtualnych (VASP) dokonania rejestracji zgodnie z ustawą o zapobieganiu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Kara została zwiększona z 2 mln EUR z uwagi na „bardzo dużą liczbę” klientów, jaką giełda Binance obsługuje w Holandii.

Giełda sprzeciwiła się grzywnie, która została nałożona 25 kwietnia. Spółka Binance złożyła wniosek o rejestrację, który jest obecnie rozpatrywany przez bank centralny. Niedawno giełda została oficjalnie zarejestrowana we Francji, ponadto otrzymała również tymczasową zgodę na działalność jako broker w Abu Zabi.

binance
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.