Holandia zatwierdziła pierwszą krypto firmę po zmianie przepisów AML | Wiadomości | CrypS.

Holandia zatwierdziła pierwszą krypto firmę po zmianie przepisów AML

Maciej Żerelik
holandia kryptowaluty

Bank centralny Niderlandów, De Nederlandsche Bank NV (DNB), przyznał firmie AMDAX BV możliwość prowadzenia działalności pod jego jurysdykcją.

Jest to pierwszy raz po wprowadzeniu nowych, surowych przepisów, kiedy spółka zajmująca się aktywami cyfrowymi została zatwierdzona przez organ regulacyjny. W związku z nowymi regulacjami wiele kryptowalutowych firma zostało zmuszonych do zakończenia działalności lub przeniesienia się w inne regiony.

Oficjalna rejestracja organu Banku Centralnego oznacza, że AMDAX BV, może teraz oferować mieszkańcom Niderlandów swoje usługi.

„AMDAX B.V. został zarejestrowany przez De Nederlandsche Bank (DNB) jako pierwszy dostawca usług kryptograficznych w Holandii. Dzięki temu AMDAX może przetwarzać kryptowalutowe transakcje i przechowywać kryptowaluty”.

Firmy Fintech w Holandii muszą przestrzegać przepisów Unii Europejskiej. Te w ciągu ostatnich kilku lat uległy znacznemu zaostrzeniu. Zostały zaktualizowane m.in. przepisy dot. przeciwdziałania praniu pieniędzy, znane jako 5. dyrektywa lub AMLD5.

Nowe przepisy „wygnały” kryptowalutowe firmy z Holandii

We wrześniu 2019 roku DNB nakazał wszystkim podmiotom zaangażowanym w działalność kryptowalutową rejestrację w banku centralnym. AMDAX BV zaczął starać się o zatwierdzenie AMLD5 już w maju. Chociaż wcześniej w kraju działały inne kryptowalutowe firmy, nowe przepisy spowodowały, że zakończyły one lub przeniosły swoją działalność.

AMDAX BV jest podobno pierwszą firmą zajmującą się cyfrowymi aktywami, zarejestrowaną w ramach nowej struktury regulacyjnej.

„Rynek potrzebuje jasnych ram prawnych, takich jak zestaw wymogów DNB. Ta rejestracja pokazuje inwestorom, że krypto jest dojrzałą klasą aktywów, nie dla przestępców, ale dla inteligentnych inwestorów”.

– powiedział współzałożyciel AMDAX BV , Valentino Cremona.

AMDAX BV podkreślił w swoim oświadczeniu, że:

„Wszystkie kryptowalutowe firmy muszą uzyskać tę rejestrację. Bez niej nie mogą one działać w Holandii. Pozostałe holenderskie spółki mają czas na rejestrację do 21 listopada”.

holandia kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.