Holandia zatwierdza pierwszą giełdę od wprowadzenia AMLD5 | Wiadomości | CrypS.

Holandia zatwierdza pierwszą giełdę od wprowadzenia AMLD5

Maciej Żerelik
holandia kryptowaluty

Giełda kryptowalut BLOX otrzymała zgodę na prowadzenie działalności w Holandii. To czyni ją pierwszą platformą od czasu wdrożenia przez ten kraj 5. dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy, czyli AMLD5.

„BLOX jest pierwszą firmą zajmującą się kryptowalutami zorientowaną na konsumenta, która zostanie wpisana do rejestru holenderskiego banku centralnego”

– napisała dziś firma w ogłoszeniu na swoim blogu.

„Ta rejestracja jest obowiązkowa w Holandii dla każdej firmy, która pozwala swoim użytkownikom kupować, sprzedawać, handlować i przechowywać kryptowaluty”.

Już wcześniej w październiku jako inauguracyjna spółka tego rodzaju, w nagłówkach mediów pojawił się holenderski dostawca usług kryptograficznych AMDAX BV. Firma ta jest jednak nastawiona na większych inwestorów.

„AMDAX wspiera biznes i inwestorów prywatnych poprzez portfel – począwszy od inwestycji w 2,5 Bitcoina – handel kryptowalutami oraz bezpieczne i ubezpieczone przechowywanie”

– mogliśmy przeczytać w październikowym oświadczeniu AMDAX dla portalu Finextra.

Blox BV zatwierdzona przez bank centralny

Blox BV jest już widoczny na liście zatwierdzonych dostawców krypto usług oraz został zarejestrowany przez De Nederlandsche Bank NV, czyli bank centralny Holandii.

„BLOX pozwala konsumentom na inwestowanie w ich ulubioną cyfrową walutę już za 1 euro. Dlatego też zatwierdzenie przez holenderski bank centralny oznacza, że kryptowaluty pozostaną szeroko dostępne dla ogółu społeczeństwa”.

– wyjaśnia wpis na blogu firmy.

W odróżnieniu od trzech niedawno zatwierdzonych podmiotów, platforma instrumentów pochodnych Deribit, aby uniknąć nowych przepisów w styczniu 2020 r. opuściła Niderlandy.

 

holandia kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.