Hiszpańska skarbówka śle listy do 66 000 posiadaczy kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Hiszpańska skarbówka śle listy do 66 000 posiadaczy kryptowalut

Michał Misiura
Jak rozliczyć podatki od kryptowalut w Polsce w 2020 roku

Kampania prowadzona przez Agencia Estatal de Administración Tributaria (AEAT) rozpoczęła się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca. 

Jak donoszą hiszpańskie media, wezwania do uregulowania podatków otrzyma 66 tysięcy posiadaczy kryptowalut. To znacznie więcej niż rok wcześniej, kiedy rozesłano 14 700 wezwań. Hiszpańska skarbówka zbierała informacje na temat użytkowników kryptowalut od 2018 roku. Wtedy właśnie zażądała ujawnienia danych klientów 60 giełd i firm działających na lokalnym rynku.

W świetle najnowszych doniesień o planach AEAT, portal Cointelegraph skontaktował się z Javierem Pastorem – dyrektorem hiszpańskiej giełdy kryptowalut Bit2me. W udzielonym dla portalu komentarzu, stwierdził on, że jego zdaniem jest to jeden ze sposobów w jaki rząd planuje poradzić sobie z kryzysem wywołanym przez epidemię. Jednocześnie zaznacza jednak, że kampania nie przyniesie państwu dużych dochodów. Jak stwierdził w komentarzu dla Cointelegraph:

Nie ma to większego wpływu na nas w firmach z branży, które dobrze sobie radzą […] Myślę, że [organ nadzoru podatkowego] straszy tylko początkującego użytkownika, stosując takie środki, a ponadto nie sądzę, żeby liczył na zebranie dużych wpływów podatkowych z sektora kryptowalut, ponieważ nie są one nawet regulowane w naszym kraju.

Źródło: Cointelegraph

Jak rozliczyć podatki od kryptowalut w Polsce w 2020 roku
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.