Hiszpańska skarbówka śle listy do 66 000 posiadaczy kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Hiszpańska skarbówka śle listy do 66 000 posiadaczy kryptowalut

Michał Misiura
Jak rozliczyć podatki od kryptowalut w Polsce w 2020 roku

Kampania prowadzona przez Agencia Estatal de Administración Tributaria (AEAT) rozpoczęła się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca. 

Jak donoszą hiszpańskie media, wezwania do uregulowania podatków otrzyma 66 tysięcy posiadaczy kryptowalut. To znacznie więcej niż rok wcześniej, kiedy rozesłano 14 700 wezwań. Hiszpańska skarbówka zbierała informacje na temat użytkowników kryptowalut od 2018 roku. Wtedy właśnie zażądała ujawnienia danych klientów 60 giełd i firm działających na lokalnym rynku.

W świetle najnowszych doniesień o planach AEAT, portal Cointelegraph skontaktował się z Javierem Pastorem – dyrektorem hiszpańskiej giełdy kryptowalut Bit2me. W udzielonym dla portalu komentarzu, stwierdził on, że jego zdaniem jest to jeden ze sposobów w jaki rząd planuje poradzić sobie z kryzysem wywołanym przez epidemię. Jednocześnie zaznacza jednak, że kampania nie przyniesie państwu dużych dochodów. Jak stwierdził w komentarzu dla Cointelegraph:

Nie ma to większego wpływu na nas w firmach z branży, które dobrze sobie radzą […] Myślę, że [organ nadzoru podatkowego] straszy tylko początkującego użytkownika, stosując takie środki, a ponadto nie sądzę, żeby liczył na zebranie dużych wpływów podatkowych z sektora kryptowalut, ponieważ nie są one nawet regulowane w naszym kraju.

Źródło: Cointelegraph

Jak rozliczyć podatki od kryptowalut w Polsce w 2020 roku
reklama
reklama